St. Louis môže vyučovať hru troch proti trom. Vykúpali brankára Vancouvru

Päťminútové predĺženie v hre troch proti trom je medzi hokejovými fanúšikmi ohromne populárne. Menej už u hráčov, ktorí musia absolvovať vyčerpávajúcu naháňačku po ľadovej ploche.

06.11.2019 11:08

Kanadsko-americká NHL využíva tento formát od sezóny 2015/16. Odvtedy videli diváci niekoľko strhujúcich hier v predĺžení. Učebnicové prevedenie ponúkli hokejisti St. Louis Blues.

Obhajca titulu v stredu nadránom SEČ v riadnom hracom čase remizoval na ľade Vancouvru 1:1. V predĺžení boli hostia lepší, prevahu zakončili úchvatnou akciou po nepresnej strele Canucks.

Domáci si neporozumeli a v útočnej tretine sa zrazili v rohu ihriska. Naopak, Blues ukázali lepšiu zohratosť a tímovosť. V nájazde troch proti brankárovi si Schenn, Pietrangelo a zakončujúci Schwartz poradili s gólmanom Markströmom.

St. Louis zaznamenalo piate víťazstvo v rade. Paradoxne, len raz triumfovalo v riadnom hracom čase. Blues vedú Západnú konferenciu pred Edmontonom, tretí je práve Vancouver.

Viac na túto tému: #NHL #St. Louis Blues #Vancouver Canucks