Výbuch, ktorý nakopol. Halák sa zaskvel proti Crosbymu, neskôr rozlámal hokejku

Hokejisti Bostonu predĺžili víťaznú sériu v NHL na šesť zápasov a 24 bodmi sa priblížili lídrovi z Washingtonu. V divokej prestrelke 6:4 s Pittsburghom zaznamenal Jaroslav Halák 40 zákrokov.

05.11.2019 07:55
Slováci v prestrelke Bostonu Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Zdeno Chára v obetavom zákroku na unikajúceho...

V 1. tretine si udržal čisté konto, zmaril aj veľkú šancu hviezdnemu kapitánovi hostí Sidneymu Crosbymu:

Slovenskému gólmanovi vôbec nevyšla druhá tretina, keď za necelých 15 minút inkasoval štyrikrát a Penguins priebežne otočili na 3:4.

Štvrtý zásah dosiahol po úniku z trestnej lavice nováčik z obrany John Marino, pre ktorého to bol premiérový gól v profilige. Mal preňho špecifickú príchuť, keďže ho strelil vo svojom rodnom štáte.

Skóroval iba 2,6 pred koncom tretiny. Haláka to rozčúlilo tak, že polámal hokejku o bránku. Možno aj vyventilovanie hnevu mu pomohlo a do konca zápasu už neinkasoval. Pozrite si video:

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Boston Bruins