Za morom žiarili ruské hviezdy. Boston ťahá český líder

Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel asistenciou v noci na stredu v zámorskej NHL k víťazstvu domáceho Bostonu Bruins nad San Jose Sharks 5:1.

30.10.2019 06:31
Ovečkin Foto: ,
Hrdina Washingtonu. Alexander Ovečkin odrovnal Toronto štyrmi bodmi.

Štyridsaťdvaročný obranca strávil na ľade strávil 18:02 minúty, pripísal si aj dva plusové body a dve trestné minúty. Brankár Jaroslav Halák bol na striedačke. „Medvede“ vyhrali štvrtýkrát v sérii.

Chára prihral v 37. minúte na piaty gól Bostonu a podarilo sa mu bodovať v druhom stretnutí za sebou.

Bruins vyhrali štvrtýkrát v sérii aj vďaka nezastaviteľnému útočnému duu David Pastrňák – Brad Marchand. Prvý si pripísal dvanásty gól v sezóne a svoju bodovú sériu rozšíril na desať zápasov. S 24 bodmi z 12 zápasov je Pastrňák lídrom produktivity celej súťaže a vedie aj tabuľku strelcov.

Český krídelník je iba tretí hráč Bostonu v histórii, ktorý si v mesiaci október pripísal 12 gólov. Pred ním sa to podarilo Philovi Espositovi (14) v roku 1973 a Charliemu Simmerovi (12) o 12 rokov neskôr.

Marchand má iba o tri body menej ako Pastrňák (21) a bez prerušenia bodoval už v 11 zápasoch. V bránke Bostonu dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask, čelil iba 17 strelám z hokejok hráčov San Jose. Jeho náprotivok Martin Jones mal 36 zákrokov.

Zostrih zo zápasu Boston - San Jose.

„Cítime sa dobre ako mužstvo. Po každom zápase na chvíľu vypneme a do toho ďalšie ideme s rovnakou víťaznou mentalitou. Snažíme sa zachovať si pozitívne nastavenie, hrať jeden pre druhého a mať z toho radosť,“ vyjadril sa obranca Bostonu Brandon Carlo na webe NHL.

„Nedá sa odohrať naplno 60 minút každú noc. Páči sa mi však zistenie, že moji hráči sú v ‚laufe‘ a neustále sa približujú k ideálu. Stále je to viac o našom štýle a o tom, čo chceme hrať. Zo začiatku sezóny to tak nebolo, vtedy nás držali najmä brankári.“ zhodnotil tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Bruins nastúpili bez slovenského útočníka Petra Cehlárika, keď ho po dueli s New Yorkom Rangers poslali späť na farmu do Providence.

Zdeno Chára gratuluje ku gólu Patricovi... Foto: SITA/AP, Winslow Townson
Boston, Chára Zdeno Chára gratuluje ku gólu Patricovi Bergeronovi.

Tampa Bay aj s Erikom Černákom podľahla na ľade New Yorku Rangres 1:4. Slovenský obranca odohral 19:32 minúty. „Bleskom“ sa v úvode tejto sezóny príliš nedarí, na konte majú päť víťazstiev z jedenástich stretnutí a v tabuľke Východnej konferencie sú na 10. mieste.

Zostrih zo zápasu New York Rangers - Tampa Bay.

Postupne sa zlepšuje Dallas. Stars doma zdolali Minnestou Wild 6:3 a dosiahli štvrtý triumf v uplynulých piatich zápasoch. Hetrikom a asistenciou sa blysol ruský útočník Alexander Radulov.

„Naši fanúšikovia a ani my sme neboli nadšení z toho, čo sme predvádzali v prvých dvoch tretinách. Narazili sme na dno, ale nechceli sme sa vzdať. Na konci druhej tretiny sme už začali robiť správne veci. Je ťažké prehrávať doma 0:3, ale dobré, keď sa podarí takýto návrat do zápasu,“ cituje Radulova portál NHL.

Slovenský obranca Andrej Sekera chýbal pre zranenie.

Zostrih zo zápasu Dallas - Minnesota.

Zažiarila aj ďalšia z ruských hviezd. Alexander Ovečkin je podpísaný pod všetkými gólmi Washingtonu na ľade Toronta. Capitals zvíťazili 4:3 po predĺžení, Ovečkin zaznamenal dve asistencie a rovnaký počet gólov – strelil aj víťazný.

V zostave Toronta opäť chýbal slovenský obranca Martin Marinčin. „Moja práca je strieľať a skórovať pre mužstvo. Ak sa však na mňa sústredí priveľká pozornosť hráčov súpera, moji spoluhráči majú viac miesta a môžu z toho profitovať. Takto zlepšujeme ‚chémiu‘ v tíme a častejšie strieľame góly,“ podotkol Alexander Ovečkin na webe NHL.

Zostrih zo zápasu Toronto - Washington.

Tomáš Jurčo figuroval iba vo štvrtom úroku Edmontonu, Oilers prehrali v Detroite 1:3.

Zostrih zo zápasu Detroit - Edmonton.

Výsledky NHL:

Boston – San Jose 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly: 8. Pastrňák, 18. Krejčí, 26. Coyle, 29. Wagner, 37. Carlo – 22. Burns.
Zdeno Chára (Boston) odohral 18:02 min, 1 asistencia, 1 strela, 3 „hity“, 2 plusové body, 2 trestné minúty

Toronto – Washington 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 40. a 42. Matthews, 1. A. Johnsson – 11. a 28. Carlson, 45. a 64. Ovečkin.

Pittsburgh – Philadelphia 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Góly: 6. J. Schultz, 9. McCann, 9. Simon, 15. Crosby, 37. Guentzel, 37. Aston-Reese, 60. Kahun – 42. Lindblom.

Carolina – Calgary 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 50. a 53. A. Svečnikov – 14. E. Lindholm.

NY Rangers – Tampa Bay 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 30. Kakko, 53. Chytil, 58. Fox, 60. R. Strome – 16. Kučerov.
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:32 min, 1 strela, 2 „hity“, 2 zablokované stre­ly

Detroit – Edmonton 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 8. D. Larkin, 9. Nemeth, 60. Hronek – 53. Draisaitl.
Tomáš Jurčo (Edmonton) odohral 8:03 min, 1 strela

Nashville – Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 18., 30. a 44. Bonino.

Dallas – Minnesota 6:3 (0:2, 1:1, 5:0)
Góly: 40., 52. a 60. Radulov, 45. Hintz, 50. Pavelski, 59. Seguin – 3. Zucker, 18. E. Staal, 35. Suter.

Anaheim – Winnipeg 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)
Góly: 57. a 60. Rowney, 11. Fowler, 21. Getzlaf, 27. Henrique, 28. Terry, 30. D. Grant – 1. a 27. Ehlers, 13. Wheeler, 47. Little.

Viac na túto tému: #Alexander Ovečkin #Tampa Bay Lightning #Washington Capitals #Erik Černák