Chára s gólom a asistenciou, Halák vychytal triumf, návrat Cehlárika

Na víťazstve Bostonu na ľade New Yorku Rangers 7:4 v nedeľňajšom zápase NHL sa podieľali až traja slovenskí hokejisti.

28.10.2019 06:34 , aktualizované: 07:47
Kapitán Bostonu Zdeno Chara pomáha spoluhráčovi... Foto: Reuters, Noah K. Murray
Zdeno Chára, Jaroslav Halák Kapitán Bostonu Zdeno Chara pomáha spoluhráčovi v bránke Jaroslavovi Halákovi pred dobiedzajúcim útočníkom New Yorku Islanders Liasom Anderssonom.

Kapitán Zdeno Chára si pripísal gól aj asistenciu, brankár Jaroslav Halák 25 zákrokov z 29 striel súpera a zápas absolvoval aj útočník Peter Cehlárik povolaný z farmy v AHL Providence Bruins. Šiesty najlepší strelec AHL zažil sezónny debut v elitnej NHL.

Chára odohral 20:01 min s bohatým zápisom 1 gól, 1 asistencia, 6 striel, 6 plusových bodov, 4 trestné minúty, 2 zablokované strely. Chára má celkovo v 11 zápasoch v tejto sezóne na konte 3 body za 2 góly a 1 asistenciu. Počas 22 sezón v NHL zatiaľ nazbieral 201 gólov a 442 asistencií.

Na triumfe nad NY Rangers mal leví podiel najmä prvý útok Bostonu, ktorý nazbieral 13 bodov. Vynikol Patrice Bergeron, ktorý zaznamenal hetrik, český útočník David Pastrňák pridal 5 asistencií a kanadský útočník Brad Marchand 2 góly a 3 asistencie.

„Myslím si, že sme mali dobré odrazy pukov a hráči ako Pastrňák a Bergeron sú nebezpeční stále. Momentálne prežívame dobré obdobie, sme sebavedomí v každom zápase a veríme, že to bude naďalej pokračovať,“ uviedol Brad Marchand na webe NHL.

V nedeľu bol v hre aj útočník Edmontonu Tomáš Jurčo, ale domácej prehre svojho tímu s Floridou (2:6) nezabránil. Jurčo odohral 11:18 min s jednou strelou, dvoma „hitmi“, dvoma trestnými minútami a mínusovým bodom.

V desiatich zápasoch v drese Oilers si pripísal dve asistencie a stále čaká na prvý gól. Zatiaľ čo Florida natiahla bodovú sériu na osem zápasov, Edmonton v šiestom stretnutí na domácom ľade utrpel prvú prehru.

„Je to frustrujúce aj trochu sklamanie. Nefungovalo nám zakončenie. Počas celého zápasu sme boli pozadu za súperom,“ uviedol tréner Edmontonu Dave Tippett na webe NHL.

Výsledky NHL:

Edmonton – Florida 2:6 (0:0, 0:3, 2:3)
Góly: 44. Neal, 54. Draisaitl – 21. Ekblad, 22. B. Boyle, 23. Acciari, 41. Dadonov, 59. Vatrano, 60. Hawryluk. Strely na bránku: 26:29. Diváci: 17.278. Hviezdy zápasu: 1. Weegar (Florida), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Barkov (Florida).
Tomáš Jurčo (Edmonton) odohral 11:18 min, 1 strela, 2 „hity“, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Detroit – St. Louis 4:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1) Góly: 31. Hronek, 42. D. Larkin, 46. Filppula, 52. Bertuzzi – 32. a 56. R. O'Reilly, 3. B. Schenn, 8. Sanford, 62. Perron. Strely na bránku: 33:20. Diváci: 18.331. Hviezdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. D. Larkin (Detroit), 3. Perron (St. Louis).

Ottawa – San Jose 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Góly: 16. a 31. Paul, 7. C. Brown, 40. B. Tkachuk, 57. Duclair – 10. E. Kane, 34. Labanc. Strely na bránku: 30:36. Diváci: 9.740. Hviezdy zápasu: 1. Paul, 2. B. Tkachuk, 3. C. Brown (všetci Ottawa).

NY Islanders – Philadelphia 5:3 (3:2, 2:0, 0:1)
Góly: 4. A. Lee, 5. Brassard, 12. Johnston, 25. Pulock, 26. Barzal – 2. Voráček, 17. Konecny, 58. Giroux (Voráček). Strely na bránku: 33:31. Diváci: 12.055. Hviezdy zápasu: 1. Barzal, 2. A. Lee (obaja NY Islanders), 3. Voráček (Philadelphia).

NY Rangers – Boston 4:7 (1:0, 0:4, 3:3)
Góly: 11. Haley, 49. Bučnevič, 59. Kreider, 59. Skjei – 21., 52. a 60. Bergeron, 22. a 33. Marchand, 30. Coyle, 41 . Chára (Pastrňák). Strely na bránku: 29:43. Diváci: 17.144. Hviezdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. Bergeron (všetci Boston).
Jaroslav Halák odchytal 60 minút, 25 zákrokov z 29 striel, úspešnosť 86,2%, Zdeno Chára odohral 20:01 min, 1 gól, 1 asistencia, 6 striel, 6 plusových bodov, 4 trestné minúty, 2 zablokované strely, Peter Cehlárik (všetci Boston) odohral 12:05 min, 1 „hit“, 2 trestné minúty, 2 mínusové body

Chicago – Los Angeles 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 3. a 36. D. Strome, 23. Kämpf, 40. DeBrincat, 58. Caggiula – 44. Walker. Strely na bránku: 26:39. Diváci: 21.334. Hviezdy zápasu: 1. D. Strome, 2. DeBrincat, 3. A. Nylander (všetci Chicago).

Vegas – Anaheim 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Góly: 5. Mark Stone, 8. Reaves, 16. N. Roy, 30. W. Karlsson, 45. P. Stastny – 5. Getzlaf, 47. Henrique. Strely na bránku: 49:15. Diváci: 18.110. Hviezdy zápasu: 1. N. Roy, 2. Mark Stone, 3. P. Stastny (všetci Vegas).

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Jaroslav Halák #Boston Bruins #Peter Cehlárik