Hokejisti Montrealu prehrali v zámorskej NHL so San Jose 2:4.

25.10.2019 06:44
Edmonton Oilers, Connor McDavid Foto: ,
Hviezda a kapitán Edmontonu Connor McDavid.

Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar si počas takmer 15-minútového pobytu na ľade pripísal jednu strelu a dva mínusové body. Evander Kane prispel k triumfu San Jose dvoma presilovkovými gólmi, Tomáš Hertl mal tri asistencie.

Ruský útočník Denis Gurjanov sa dvoma presnými zásahmi postaral o triumf Dallasu nad Anaheimom 2:1. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese víťazov 20:30 min, raz strelecky ohrozil brankára súpera a zblokoval štyri strely.

Jeho krajan Tomáš Jurčo sa tentoraz nezmestil do zostavy Edmontonu, ktorý si poradil s Washingtonom 4:3 po predĺžení. Domáci otočili duel z nepriaznivého skóre 1:3, Nemec Leon Draisaitl k tomu prispel dvoma gólmi a asistenciou. Tri body mal aj Connor McDavid (1+2). V tíme Capitals stále chýbal zranený Richard Pánik.