Jurčo bez bodu, sledoval päťbodový koncert kapitána McDavida

Štyria slovenskí hokejisti sa predstavili v šiestich zápasoch NHL v noci na štvrtok, nebodoval z nich ani jeden. Edmonton s Tomášom Jurčom zvíťazil nad Philadelphiou 6:3 a figuruje na čele celej Západnej konferencie.

17.10.2019 07:07
APTOPIX Flyers Oilers Hockey Mcdavid Foto: ,
Kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid oslavuje gól do siete Philadelphie Flyers.

Prvou hviezdou zápasu sa stal kapitán Edmontonu Connor McDavid. Dvadsaťdvaročný center dosiahol päť bodov za gól a štyri asistencie. V kanadskom bodovaní súťaže sa dostal na prvé miesto, keď doteraz nazbieral 17 bodov (5+12).

McDavid zaznamenal tretí päťbodový zápas vo svojej profiligovej kariére. Dvoma gólmi a asistenciou prispel k výhre jeho spoluhráč Leon Draisaitl. Oilers uspeli, hoci ich súper prestrieľal jasne 55:22. Domácich výrazne podržal fínsky brankár Mikko Koskinen, ktorý predviedol až 49 úspešných zákrokov, zatiaľ najviac v jeho kariére v NHL.

„Olejári“ potvrdili skvelý vstup do sezóny, v siedmich zápasoch nového ročníka prehrali iba raz. Slovenský útočník Tomáš Jurčo figuroval vo štvrtej formácii, odohral osem minút s jednou strelou. Philadelphii nepomohli ani dva góly a asistencia Jakuba Voráčka.

Tanev napodobnil Lemieuxa

Edmontonu prepustilo vedúcu priečku v Západnej konferencii Colorado, ktoré prvýkrát v sezóne nebodovalo naplno. Po piatich víťazstvách v rade prehralo na ľade Pittsburghu 2:3 po predĺžení a zapísalo si iba bod.

O triumfe Penguins rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia v oslabení Brandon Tanev. Stal sa iba druhým hráčom v klubovej histórii, ktorý strelil víťazný gól v predĺžení pri vlastnom oslabení, tým prvým bol legendárny Mario Lemieux v zápase s Bostonom v januári 1996.

Domáci predĺžili víťaznú sériu na štyri stretnutia. Gólom a asistenciou sa pod výhru Pittsburghu podpísal kapitán Sidney Crosby a bodoval tak zatiaľ vo všetkých siedmich zápasoch od štartu ročníka.

„Myslím si, že všetci spoločne pracujeme na tímovom úspechu. Ak sa nesnažíme a chýba nám pracovná morálka, tak sme hneď úplne odlišné mužstvo,“ poznamenal Crosby, ktorý sa zaskvel pekným gólom s bekhendovým zakončením. Produktivitu svojho tímu vedie s 12 bodmi (4+8).

Vo všetkých úvodných šiestich súbojoch sezóny bodoval aj ofenzívny líder Avalanche Nathan MacKinnon (3+6).

Pánik sa zranil

Dvaja Slováci sa stretli na ľade Washingtonu, ktorý zdolal Toronto 4:3. Domáci útočník Richard Pánik nebodoval ani vo svojom ôsmom zápase v sezóne, bez bodu zostal aj obranca hostí Tomáš Marinčin. Pánik navyše duel nedohral po tom, čo sa na konci druhej tretiny nešťastne zrazil so spoluhráčom Jonasom Siegenthalerom.

Slovenský krídelník utrpel zranenie v hornej časti tela, viac o jeho rozsahu mali povedať štvrtkové vyšetrenia. Marinčin si počas 11 a pol minúty na ľade pripísal jeden mínusový bod a tri zblokované strely.

Capitals prehrávali 0:2, ale dokázali nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas otočiť. Víťazný gól strelil obranca John Carlson, ktorý zaznamenal aj dve asistencie.

Zlý štart Dallasu

Dallas pokračuje vo svojom najhoršom štarte za tri dekády, v noci prehral v zostave aj so slovenským zadákom Andrejom Sekerom v Columbuse 2:3. Stars nepomohol ani debut veterána Coreyho Perryho.

Ozdobou stretnutia bol gól domáceho Sonnyho Milana, ktorý si pri brejku najprv obhodil protihráča a potom zakončil efektne s hokejkou medzi nohami. Columbus to na tohto súpera vie, Dallas dokázal naposledy zdolať Blue Jackets 16. decembra 2015.

Stars prehrali už siedmy zápas z ôsmich a s tromi bodmi figurujú na predposlednej 14. priečke v Západnej konferencii. Sekera odohral necelých 21 minút, zapísal si dva strelecké pokusy a dve trestné minúty za držanie.

Trojgólový Kane

Hrdinom San Jose sa stal útočník Evander Kane, ktorý v priebehu prvej tretiny dosiahol hetrik a pomohol Sharks k triumfu nad Carolinou 5:2. Navyše v závere zápasu prihral na piaty gól Tomášovi Hertlovi. Bol to pre neho druhý hetrik v profiligovej kariére.

„Žraloci“ tak vyhrali aj v treťom zápase od návratu veterána Patricka Marleaua. Center Hurricanes Jordan Staal odohral jubilejný 900. zápas v NHL.

Prvú prehru v riadnom hracom čase utrpelo Buffalo, ktoré podľahlo domácemu Anaheimu 2:5. K víťazstvu Ducks pomohol dvoma presnými zásahmi Adam Henrique, gól a dve asistencie si pripísal jeho spoluhráč z útoku Jakob Silfverberg.

NHL

COLUMBUS BLUE JACKETS – DALLAS STARS 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 8. Werenski (Nyquist, S. Jones), 16. Wennberg, 50. Milano (Lilja, Nash) – 19. Heiskanen (Radulov, Fedun), 60. Pavelski (Seguin, Radulov). Brankári: Korpisalo – Bishop, strely na bránku: 35:33, 14.683 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – COLORADO AVALANCHE 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 18. Crosby (Schultz, Pettersson), 36. Guentzel (Crosby, Simon), 64. Tanev – 4. Calvert (Nieto, Cole), 43. MacKinnon (Rantanen). Brankári: Murray – Grubauer, strely na bránku: 33:28, 18.458 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – TORONTO MAPLE LEAFS 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Góly: 19. Vrána (Carlson, Hathaway), 26. Kuznecov (Carlson, Hagelin), 26. Bäckström (Oshie, Jensen), 27. Carlson (Ovečkin, Bäckström) – 5. Kapanen (Moore), 11. Michejev (Kapanen, Holl), 58. Tavares (Muzzin). Brankári: Samsonov – Hutchinson, strely na bránku: 32:32, 18.573 divákov.

EDMONTON OILERS – PHILADELPHIA FLYERS 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Góly: 2. Draisaitl (McDavid), 15. Bear (Neal, Nugent-Hopkins), 33. McDavid (K. Russell, Klefbom), 35. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 37. Draisaitl (McDavid), 44. Manning (McDavid, Kassian) – 8. Voráček (Giroux, Couturier), 56. Lindblom (Voráček, Braun), 58. Voráček (Provorov, Giroux). Brankári: Koskinen – Hart (35. Elliott), strely na bránku: 22:52, 17.107 divákov.

ANAHEIM DUCKS – BUFFALO SABRES 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Góly: 19. Henrique (Manson, Rakell), 21. Rakell (Silfverberg), 30. Getzlaf (Steel, Fowler), 40. Henrique (Comtois, Silfverberg), 57. Silfverberg (Manson) – 8. Eichel, 17. Olofsson (Reinhart, Skinner). Brankári: Gibson – Ullmark, strely na bránku: 31:33, 15.193 divákov.

SAN JOSE SHARKS – CAROLINA HURRICANES 5:2(3:1, 1:0, 1:1)
Góly: 9. Kane (Hertl, E. Karlsson), 18. Kane (Burns, Labanc), 20. Kane (Burns, Hertl), 35. Goodrow, 60. Hertl (Kane, Couture) – 11. Hamilton (Teräväinen, Aho), 56. Haula (McGinn, Dzingel). Brankári: M. Jones – Reimer, strely na bránku: 22:38, 15.143 divákov.

Viac na túto tému: #NHL #Richard Pánik #Martin Marinčin #Tomáš Jurčo