Buffalo trestalo Tatarove vylúčenia, Philadelphia nadviazala na pražský triumf

V stredu sa v NHL spomedzi slovenských hokejistov predstavil iba Tomáš Tatar a s Montrealom prehral v Buffale 4:5 po predĺžení.

10.10.2019 06:58 , aktualizované: 07:42
Tomáš Tatar z Montrealu strieľa na bránku Buffala. Foto: Reuters, Timothy T. Ludwig
Tomáš Tatar Tomáš Tatar z Montrealu strieľa na bránku Buffala.

Slovenský útočník odohral necelých 15 minút a po jeho dvoch vylúčeniach za nedovolené bránenie a seknutie súper strelil dva góly. Tatar si pripísal aj tri strely na bránku, dva „hity“ a jeden mínusový bod.

Canadiens prehrali druhý z troch zápasov v novej sezóne, o triumfe Sabres rozhodol v predĺžení Marcus Johansson. Prvou hviezdou zápasu sa stal kapitán „šablí“ Jack Eichel, ktorý dva góly strelil a pri ďalších dvoch asistoval.

Raz skóroval aj Švéd Victor Olofsson a stal sa štvrtým hráčom histórie NHL, ktorý pred svojich prvých šesť gólov v zámorskej profisúťaži dal prívlastok presilovkové. Pred ním sa to podarilo trojici Jeff Norton, Sylvain Turgeon a Craig Norwich.

„Štruktúra našej defenzívy nebola ideálna, ale našli sme cestu k dvom bodom a to jediné sa ráta v tejto súťaži. Musím zložiť kompliment Montrealu. Počas celého zápasu boli veľmi ofenzívni, musíme sa naučiť hrať proti tomu. Ak sa dokážeme poučiť aj z víťazstva, bude to dobré,“ uviedol Jack Eichel podľa webu NHL.

Hokejisti Philadelphie nadviazali na úspešný vstup do sezóny z piatka z Global Series v pražskej O2 aréne proti Chicagu (4:3) a vyhrali doma nad New Jersey 4:0.

Carter Hart si pripísal prvý shutout v NHL a Philadelphia zdolala New Jersey 4:0. Vo veku 21 rokov a 57 dní sa stal Hart najmladším gólmanom Flyers s čistým kontom v NHL v klubovej histórii. Dominic Roussel mal 22 rokov a 5 dní pri triumfe nad Calgary 27. februára 1992. „Vždy keď dosiahnete nejaký míľnik, je to príjemný pocit. Dali sme fanúšikom príležitosť tešiť sa a oni nám naozaj pomohli v tomto zápase,“ uviedol Carter Hart podľa nhl.com.

Devils sa z plného bodového zápisu netešili ani do tretice.

Hráči Los Angeles Kings podľahli vo Vancouveri 2:8. Domáce „kosatky“ dosiahli štyri zásahy v tretej tretine v rozmedzí deviatich minút.

Výsledky NHL:

Buffalo – Montreal 5:4 pp(1:2, 2:0, 1:2 – 1:0) Góly: 25. a 35. Eichel, 6. V. Olofsson, 41. Skinner, 62. M. Johansson – 15. a 20. Armia, 42. Kotkaniemi, 53. Chiarot. Strely na bránku: 39:27. Diváci: 15.383. Hviezdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Armia (Montreal), 3. M. Johansson (Buffalo).

Philadelphia – New Jersey 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 30. Provorov, 41. K. Hayes, 41. Couturier, 52. Konecny. Strely na bránku: 34:25. Diváci: 19.658. Hviezdy zápasu: 1. Hart, 2. Provorov, 3. Couturier (všetci Philadelphia).

Vancouver – Los Angeles 8:2 (2:0, 2:1, 4:1) Góly: 7. a 57. B. Sutter, 6. Q. Hughes, 23. E. Pettersson, 35. J. T. Miller, 48. Ch. Tanev, 50. Edler, 52. Leivo – 28. Toffoli, 47. S. Walker. Strely na bránku: 25:39. Diváci: 18.955. Hviezdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. B. Sutter, 3. Q. Hughes (všetci Vancouver).

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens