Sekerov prvý bod v novom drese na výhru nestačil, zažiaril štvorgólový Mantha

Dvaja slovenskí hokejisti zasiahli do nedeľňajších zápasov NHL, bodoval jeden z nich. Obranca Dallasu Andrej Sekera si zapísal jednu asistenciu na ľade Detroitu, ale prehru 3:4 neodvrátil.

07.10.2019 06:44 , aktualizované: 07:22
Erik Černák, Nino Niederreiter Foto: ,
Obranca Tampy Erik Černák v súboji s Ninom Niederreiterom z Caroliny.

Sekera odohral 20:45 min a druhou asistenciou pri góle Roopa Hintza na 3:3 si otvoril sezónny účet v kanadskom bodovaní. Zápas ukončil aj s plusovým bodom a jednou zablokovanou strelou.

V drese Detroitu bol iba jeden hrdina, ale hneď štvorgólový. Útočník Anthony Mantha strelil dva góly v druhej tretine a ďalšie dva pridal v tretej.

Ten posledný bol zároveň víťazný, padol 54 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Dvadsaťpäťročný Kanaďan pripomenul husársky kúsok svojho švédskeho predchodcu v tíme Red Wings Johana Franzéna, ktorý sa 2. februára 2011 blysol dokonca piatimi zásahmi v zápase proti Ottawe.

Posledným štvorgólovým strelcom pred Manthom v NHL bol útočník Toronta John Tavares, ktorý predviedol kanonádu proti Floride 25. marca 2019. Mantha je aktuálne s piatimi gólmi najlepším strelcom novej sezóny NHL, v tabuľke produktivity mu so 7 bodmi patrí druhá priečka za 8-bodovým Mikom Zibanejadom (4+4) z New Yorku Rangers.

„Premýšľal som o pokorení tridsaťgólovej hranice pred sezónou. Po takomto štarte to musím prehodnotiť, či by to nemohlo byť aj lepšie,“ uviedol Anthony Mantha, cituje ho portál NHL.

„Keď hrá takto, je zábavné s ním byť na ľade,“ pochválil spoluhráča Dylan Larkin. Tréner Detroitu Jeff Blashill na adresu Manthu doplnil: „Hrá neporovnateľne lepšie, keď má dostatočné sebavedomie. Je vysoký a má skvelé ruky.“

Súboj Carolina – Tampa Bay sa skončil víťazstvom domáceho tímu 4:3 po predĺžení. V pridanej päťminútovke strhol víťazstvo na stranu Hurricanes Jaccob Slavin. Obranca Erik Černák absolvoval v drese Tampy Bay 21:35 min s bilanciou – 3 „hity“, 4 zablokované strely.

Dvadsaťdvaročný košický rodák zablokoval najviac striel súpera spoločne s kolegom z obrany Victorom Hedmanom.

NHL:

Detroit – Dallas 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly: 21., 30., 41. a 60. Mantha – 11. a 41. Hintz, 17. Seguin. Strely na bránku: 33:22. Diváci: 19.515. Hviezdy zápasu: 1. Mantha (Detroit), 2. Hintz (Dallas), 3. Hronek (Detroit).
Andrej Sekera (Dallas) odohral 20:45 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 1 zablokovaná stre­la

Carolina – Tampa Bay 4:3 po predĺž. (1:3, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 2. Pesce, 34. Haula, 53. D. Hamilton, 62. Slavin – 3. T. Johnson, 10. Shattenkirk, 18. Stamkos. Strely na bránku: 44:13. Diváci: 14.125. Hviezdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Slavin, 3. Pesce (všetci Carolina).
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:35 min, 3 „hity“, 4 zablokované stre­ly

New York Islanders – Winnipeg 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 22. Josh Bailey, 25. B. Nelson, 36. A. Lee, 42. Beauvillier – 38. Laine. Strely na bránku: 33:36. Diváci: 9923. Hviezdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Josh Bailey, 3. Greiss (všetci Islanders).

Viac na túto tému: #Detroit Red Wings #Andrej Sekera #Dallas Stars #Erik Černák