Tatar skóroval v súboji Slovákov, Boston s Chárom v generálke zničil Chicago

Zo slovenských hokejistov sa v prípravných zápasoch pred štartom NHL (sezóna sa začína zo stredy na štvrtok) strelecky presadil Tomáš Tatar.

29.09.2019 06:35
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar sa teší so spoluhráčmi z Montrealu z gólu proti Ottawe.

Gólom pomohol k triumfu Montrealu Canadiens nad Ottawou Senators 4:3 po predĺžení. V drese hostí nechýbal Christián Jaroš. Ten odohral 21:20 min s bilanciou 3 strely, 2 „hity“ a 1 zablokovaná strela.

Boston v zostave so Zdenom Chárom deklasoval Chicago 8:2. Chára odkorčuľoval takmer 23 minút so štatistikami 1 strela, 2 „hity“, 1 blok a 1 plusový bod. V drese víťazov sa blysli hetrikmi David Pastrňák a Jake DeBrusk.

Zaujímavý zápas má za sebou aj obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay síce podľahla Floride 0:1 po nájazdoch, ale 22-ročný slovenský obranca bol s 5 pokusmi druhý najaktívnejší strelec svojho tímu po Nikitovi Kučerovovi (6). Počas 21:29 min na ľade si Černák pripísal aj 3 bodyčeky, 1 zablokovanú strelu a 2 trestné minúty.

Kapitán hokejistov Pittsburghu Sidney Crosby nedohral zápas proti hráčom Buffala (2:3 sn). Crosby strávil na ľade v prvej tretine 6:42 min, ale do ďalších dvoch už nenastúpil. Podľa trénera Mika Sullivana ho nepríjemne zasiahol puk a jeho zdravotný stav vyhodnotia na druhý deň. Crosbyho trafil do nohy obranca Buffala Marco Scandella.

Dallas s Andrejom Sekerom zdolal Colorado 4:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Boston – Chicago 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
Góly: 12., 16. a 54. DeBrusk, 19., 29. a 42. Pastrňák, 12. Coyle, 34. Kuhlman – 32. Kurashev, 60. T. Söderlund.

Pittsburgh – Buffalo 2:3 sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)
Góly: 29. Hörnqvist, 30. Rust – 32. Scandella, 52. Girgensons, rozhodujúci sam. nájazd Mittelstadt.

Dallas – Colorado 4:3 sn (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0)
Góly: 34. Seguin, 57. Pavelski, 59. Jamie Benn, rozhodujúci sam. nájazd A. Radulov – 12. Kadri, 12. Burakovsky, 47. Donskoi.

New York Islanders – New York Rangers 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 40. Dal Colle, 45. Josh Bailey, 58. Barzal, 60. Pelech – 33. Namestnikov, 46. DeAngelo.

Tampa – Florida 0:1 sn Góly: sam. nájazd Trocheck.

Toronto – Detroit 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Góly:: 1. A. Johnsson, 27. T. Moore, 29. W. Nylander, 30. Matthews, 37. Tavares.

Montreal – Ottawa 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 17. Danault, 26. TATAR, 60. Gallagher, 65. Suzuki – 30. B. Ryan, 31. Duclair, 58. F. Chlapík.

Calgary – Edmonton 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 27. a 55. Rieder, 30. Lucic – 51. Haas, 52. Kassian.

Anaheim – Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 34. Silfverberg, 46. H. Lindholm – 8. Hinostroza.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Zdeno Chára