V kempoch NHL je dvadsiatka Slovákov. Isté miesta nemá ani polovica

12.09.2019 18:44
Chára, Halák,
Najpočetnejšie - až štvornásobné - zastúpenie má slovenský hokej v Bostone. Kapitán Zdeno Chára a brankár Jaroslav Halák majú miesta isté. Autor: ,

Tri týždne pred štartom nového ročníka zámorskej hokejovej NHL otvárajú jednotlivé tímy brány tréningových kempov. Šancu ukázať sa predstaviteľom profiligových klubov dostanú v nasledujúcich dňoch až dve desiatky Slovákov. Niektorí majú svoje miesto v zostave na budúcu sezónu isté, ďalší oň budú musieť bojovať a sú aj takí, ktorí stále čakajú na podpis kontraktu.

Najväčšie zastúpenie má slovenský hokej v Bostone Bruins, kde sa nachádza až štvorica hráčov. Zdeno Chára s Jaroslavom Halákom sú držiteľmi jednocestných zmlúv, Peter Cehlárik má naopak dvojcestný kontrakt a Róbert Lantoši zatiaľ patrí iba farmárskemu tímu „medveďov“ z Providence v AHL.

V Calgary Flames figurujú traja slovenskí hokejisti, no s najväčšou pravdepodobnosťou ani jeden z nich nenakukne v tejto sezóne do NHL. Adam Ružička s Martinom Pospíšilom by mali po kempe putovať do rezervného tímu Stockton Heat v AHL, ich krajan Miloš Roman prišiel do kempu bez zmluvy.

Šancu nazrieť do NHL už v ročníku 2019/20 má obranca Martin Fehérváry, ktorý sa bude chcieť presadiť do kádra Washingtonu Capitals. Spolu s ním sa v kempe vlaňajšieho šampióna predstaví aj útočník Richard Pánik, ktorý v lete zamieril z Arizony Coyotes do metropoly USA.

Erik Černák.
Erik Černák. Autor: SITA/AP, Jeffrey T. Barnes

Podobne dvaja Slováci sú aj v organizácii Tampy Bay Lightning. Erik Černák by po minulej prelomovej sezóne nemal chýbať v kádri „bleskov“, naopak útočník Maxim Čajkovič je pre klub stávkou do budúcna a v tomto ročníku bude naďalej nastupovať v juniorskej súťaži QMJHL.

S jednocestnými zmluvami prišli do kempov klubov NHL obrancovia Andrej Sekera (Dallas Stars) s Martinom Marinčinom (Toronto Maple Leafs) a útočníci Tomáš Tatar (Montreal Canadiens) s Tomášom Jurčom (Edmonton Oilers).

Christián Jaroš.
Christián Jaroš. Autor: SITA/AP, Sean Kilpatrick

Bek Christián Jaroš z Ottawy Senators má síce dvojcestný kontrakt, ale takmer celú minulú sezónu strávil v najkvalitnejšej lige sveta a miesto v zostave „senátorov“ by mu nemalo ujsť.

Boj o miesto v NHL však bude náročnejší pre útočníkov Mariána Studeniča (New Jersey Devils) s Markom Daňom (Columbus Blue Jackets) či brankára Adama Húsku (New York Rangers).

Gólman Roman Durný nie je zmluvne viazaný s Anaheimom Ducks, patrí San Diegu Gulls v AHL, ale predstaví sa v kempe „káčerov“.

Slováci v kempoch NHL

Anaheim Ducks: Roman Durný (bez zmluvy s tímom NHL)
Boston Bruins: Peter Cehlárik (dvojcestná zmluva), Zdeno Chára (jednocestná zmluva), Jaroslav Halák (jednocestná zmluva), Róbert Lantoši (bez zmluvy s tímom NHL)
Calgary Flames: Martin Pospíšil (dvojcestná zmluva), Miloš Roman (bez zmluvy s tímom NHL), Adam Ružička (dvojcestná zmluva)
Columbus Blue Jackets: Marko Daňo (dvojcestná zmluva)
Dallas Stars: Andrej Sekera (jednocestná zmluva)
Edmonton Oilers: Tomáš Jurčo (jednocestná zmluva)
Montreal Canadiens: Tomáš Tatar (jednocestná zmluva)
New Jersey Devils: Marián Studenič (dvojcestná zmluva)
New York Rangers: Adam Húska (dvojcestná zmluva)
Ottawa Senators: Christián Jaroš (dvojcestná zmluva)
Tampa Bay Lightning: Maxim Čajkovič (bez zmluvy s tímom NHL), Erik Černák (dvojcestná zmluva)
Toronto Maple Leafs: Martin Marinčin (jednocestná zmluva)
Washington Capitals: Martin Fehérváry (dvojcestná zmluva), Richard Pánik (jednocestná zmluva)

#NHL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku