Chára: Roky strávené v NHL ma naučili pokore. Vek je len číslo

13.07.2019 13:45
Zdeno Chára
Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára. Autor: ,

Kapitán hokejistov Bostonu Bruins Zdeno Chára svojsky zareagoval na informáciu o ukončení kariéry Američana Matta Cullena a na to, že bude v najbližšej sezóne práve on najstarší hráč NHL.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

It’s hard to believe I’m now the oldest active player in the NHL. It’s been a long time since my rookie season but this game always keeps me young. Having the opportunity to play in the league all these years with and against the best players in the world has taught me time and time again that it’s a humbling game and age is just a number! ———————————————————————— Je ťažké tomu uveriť že momentálne som najstarším aktívnym hráčom v NHL. Je to už dávno od mojej prvej sezóny, ale stále sa cítim mladý. Mám možnosť hrať v NHL s a proti najlepším hráčom sveta čo ma zároveň naučilo dve veci. Byt skromný a vďačný a to že vek je iba tvoje myslené číslo.

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33),

Vyše dvojmetrový obranca na instagrame zverejnil svoju fotografiu v retrodrese Bostonu a s koženou ochranou hlavy. Momentálne 42-ročný obranca s dátumom narodenia 18. marca 1977 k tomu napísal: „Je naozaj ťažké uveriť, že som najstarší aktívny hráč v NHL. Ubehlo veľa času odvtedy, čo som absolvoval svoju nováčikovskú sezónu, ale táto hra ma neustále robí mladým.“

Chára sa aj napriek úctyhodnému veku nedávno po šiesty raz stal najlepším hokejistom Slovenska. O jeho obrovskej vôli a oddanosti svojmu klubu svedčí aj to, že nedávnu finálovú sériu play off bojov o Stanleyho pohár proti St. Louis dohral so zlomenou čeľusťou. Boston si napokon prestížny titul nevybojoval, ale Chára predĺžil s klubom kontrakt o ďalšiu sezónu.

Chára pôsobí v tíme „medveďov“ od sezóny 2006/200 7 a v roku 2011 ako kapitán zdvihol nad hlavu Stanley Cup za celkové víťazstvo v play off NHL. Odvtedy ešte dvakrát (2013, 2019) v rozhodujúcej finálovej sérii s Bostonom neuspel. „Roky strávené v NHL s najlepšími hráčmi sveta ma naučili pokore a tiež poznaniu, že vek je len číslo,“ dodal Chára vo svojom statuse na instagrame.

Na skutočnosť, že Chára sa stane najstarším hráčom v najväčšej zámorskej profilige, zareagovala aj dlhoročná hviezda tejto súťaže Jaromír Jágr. Ešte o 5 rokov staršia česká legenda na korčuliach tej slovenskej v instagramovej odpovedi odkázala: „Máš šťastie, že som v ďalšej sezóne už podpísal zmluvu s Kladnom, inak by som ťa zosadil z trónu.“

#NHL #Zdeno Chára #Boston Bruins
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku