Rozhodli o budúcnosti Marinčina. Za sezónu zarobí státisíce

29.06.2019 21:13

Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin podpísal nový kontrakt na jeden rok s klubom zámorskej hokejovej NHL Toronto Maple Leafs.

Ak by sa košický rodák nedohodol s „javorovými listami“ na podmienkach zmluvy, od prvého júlového dňa by sa stal neobmedzeným voľným hráčom. V nasledujúcej sezóne si 27-ročný bek zarobí 700-tisíc amerických dolárov. Informáciu priniesol oficiálny web kanadského tímu.

Marinčin odohral v minulej sezóne za Toronto len 24 zápasov, v ktorých nazbieral päť bodov za jeden gól a štyri asistencie. Ďalších osem štartov pridal v AHL v rezervnom tíme Toronto Marlies.

Urastený zadák sa predstavil aj na májových majstrovstvách sveta, kde patril k najvýraznejším postavám slovenskej reprezentácie. Vďaka siedmim bodom za tri góly a štyri asistencie sa stal najproduktívnejším hráčom národného tímu.

Toronto angažovalo Marinčina v lete 2015 v rámci výmeny s Edmontonom Oilers. Slovenský bek strávil v kádri „olejárov“ dve sezóny, ale nevypracoval si stabilné miesto v zostave.

Rovnako sa mu to zatiaľ nepodarilo ani v Maple Leafs. V rámci jedného ročníka odohral maximálne 65 zápasov v edícii 2015/16.

TV Pravda: Bývalý hokejista Ľubomír Višňovský reaguje na finančné problémy HC Slovan Bratislava a odchod klubu z KHL
#Martin Marinčin #Toronto Maple Leafs #nová zmluva
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku