Ottawa bez Jaroša zastavila čiernu sériu. Hviezdou noci štvorgólový Wheeler

V ôsmich zápasoch nedeľňajšieho programu v NHL sa nepredstavil slovenský hokejista. Vzhľadom na dvojice súperiacich tímov mal šancu iba obranca Ottawy Christián Jaroš, ocitol sa však iba medzi náhradníkmi.

04.03.2019 06:56
nhl hokej Foto: ,
Brankár Floridy Panthers Roberto Luongo (1) zasahuje pred útočníkom Ottawy Senators Colinom Whitom (36).

Ottawa aj bez Jaroša zvíťazila na ľade Floridy 3:2 a prerušila sériu siedmich prehier. Senators majú 51 bodov a zostávajú najslabším tímom súťaže.

„Je pekné opäť vidieť hráčov s úsmevom na tvárach. Ráno pred zápasom som pobadal, že to môže byť energický zápas,“ skonštatoval dočasný tréner Ottawy Marc Crawford na webe NHL.

Držiteľ Stanley Cupu s tímom Colorada zo sezóny 1995/1996 dosiahol prvé víťazstvo na lavičke „senátorov“, keďže len 1. marca nahradil vo funkcii odvolaného Guya Bouchera.

Hlavnou hviezdou nedeľňajšej noci v NHL bol kapitán Winnipegu Blake Wheeler, ktorý strelil štyri góly a výrazne sa zaslúžil o víťazstvo svojho tímu na ľade Columbusu 5:2. Wheeler bol strelecky úspešný v 21., 48., 58. a 60. min a vôbec prvýkrát v kariére dosiahol štyri góly v jednom stretnutí.

Hetrik mal predtým naposledy 29. októbra 2017. Brankár Connor Hellebuyck pochytal 40 striel a tiež prispel k tretiemu triumfu Jets v ostatných piatich dueloch.

„Strieľanie gólov je súčasť našej práce, ale hrdí sme aj na drobné detaily v hre. Góly sú odmena za robotu a z toho potom plynie dobrý spoločný pocit v šatni,“ uviedol Blake Wheeler.

Hokejisti New Yorku Rangers zaváhali doma s Washingtonom Capitals, s ktorým prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Domáci pritom viedli už od 1. min zásluhou Ryana Stroma. Hostia odpovedali o minútu gólom Carla Hagelina.

Pred koncom prvej tretiny dostal hostí do jednogólového vedenia Andre Burakovsky. „Rangers“ v druhej tretine vyrovnali a keďže vo zvyšku stretnutia a ani v predĺžení gól nepadol, rozhodnúť museli samostatné nájazdy.

V nich triumf Washingtonu zariadil kapitán a najlepší strelec súťaže Rus Alexander Ovečkin.

NHL

New York Rangers – Washington 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Strome (Kreider), 15. Bučnevič (Chytil, DeAngelo) – 2. Hagelin (Eller, Orpik), 11. Burakovsky (N. Dowd, T. Boyd), rozhodujúci sam. nájazd Ovečkin

New York Islanders – Philadelphia 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 56. Pelech (Ladd, J. Bailey) – 9. Konecny (Gudas, Hagg), 15. Sanheim (Giroux), 24. Laughton (Raffl), 45. Couturier (Lindblom, Giroux)

Anahein – Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Silfverberg (Guhle), 31. Fowler (Rakell, Silfverberg) – 45. Brassard (Söderberg, Compher)

Vegas – Vancouver 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 26. Pacioretty (Schmidt, Stastny), 29. Carpenter (Bellemare, Theodore), 39. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault)

Florida – Ottawa 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly: 10. Barkov (Pysyk, Yandle), 16. Brouwer (Sheahan) – 6. Z. Smith (Pageau, Pääjärvi), 26. Gibbons (Ceci, White), 38. Balcers (DeMelo, Wolanin)

Columbus – Winnipeg 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 12. N. Foligno (Panarin, Atkinson), 38. S. Jones (Panarin, Werenski) – 3. Niku (Chiarot, Perreault), 21. Wheeler (Kulikov, Scheifele), 48. Wheeler (Beaulieu, Scheifele), 58. Wheeler (Laine, Beaulieu), 60. Wheeler (Scheifele, Copp)

Minnesota – Nashville 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 37. Fehr, 40. Zucker (Suter, E. Staal) – 6. Bonino (Simmonds, Grimaldi), 56. F. Forsberg (Turris, Josi), rozhod. nájazd Johansen

San Jose – Chicago 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 13. Hertl (Heed), 22. Meier (Heed, Donskoi), 45. Sörensen (Thornton, Donskoi), 49. M. Karlsson (Burns, Haley), 58. M. Karlsson (Goodrow, Haley) – 20. Strome (DeBrincat, Seabrook), 27. Gustafsson (J. Toews, Keith)

Viac na túto tému: #hokej #NHL