Tatar strelil 21. gól, derby však vyhralo oživené Toronto. Prvý bod Sekeru

Hokejista Montrealu Tomáš Tatar strelil 21. gól v sezóne NHL, jeho tím však prehral v Toronte 3:6. Dubnický odchovanec skóroval v treťom zápase za sebou, v 13. min zvýšil na priebežných 2:0 pre Canadiens.

23.02.2019 22:33 , aktualizované: 24.02.2019 06:53
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar oslavuje gól Montrealu v zápase na ľade Toronta, ktorý Canadiens prehrali 3:6.

Počas 18:37 min na ľade sa okrem presného zásahu do štatistík zapísal dvomi mínusovými bodmi, dvomi strelami a jedným bodyčekom.

Canadiens po prvej tretine viedli 3:0, Toronto však dvoma zásahmi v druhej a štyrmi v tretej tretine predviedlo dokonalý obrat.

„Bolo úžasné, ako sme otočili skóre a nakoniec zvíťazili. Je to výborný pocit. Skvelý spôsob ako prerušiť sériu prehier,“ neskrýval nadšenie útočník Maple Leafs Zach Hyman, ktorý prispel k dvom bodom pre Toronto dvomi gólmi.

V ďalšom stretnutí Edmonton zdolal doma Anaheim 2:1 aj vďaka asistencii Andreja Sekeru, pre skúseného slovenského obrancu to bol prvý bod v sezóne. Rodák z Bojníc vynechal väčšinu ročníka pre problémy s achillovkou. Pred návratom do prvého tímu Oilers absolvoval kondičný pobyt v nižšej AHL, kde v piatich dueloch nazbieral dve asistencie a šesť plusových bodov.

Víťazná séria Bostonu Bruins sa skončila na čísle sedem. Postarali sa o to hráči St. Louis, ktorí triumfovali nad Bruins 2:1 po samostatných nájazdoch. Blues si pripísali dvanásty triumf z ostatných trinástich meraní síl. Boston bodoval aj v piatom stretnutí z piatich na tripe na klziskách súperov.

„Máme deväť z desiatich bodov, to je skvelé. Chlapci sa dnes snažili. Som spokojný s tým, ako sme hrali,“ povedal tréner Bruins Bruce Cassidy pre oficiálny ligový web. Jediný gól „medveďov“ v zápase strelil Chris Wagner, brankár Tuukka Rask zneškodnil 28 striel. Za Boston nastúpili dvaja Slováci.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 21:57 min, počas ktorých mu napočítali dve strely. Útočník Peter Cehlárik sa vrátil do zostavy „medveďov“ po dvojzápasovej absencii spôsobenej zranením v dolnej časti tela. Počas 11:14 min na ľade si pripísal jeden mínusový bod a jednu strelu.

Za St. Louis skóroval Alexander Steen, pričom rozhodujúci samostatný nájazd premenil Samuel Blais. Brankár Jordan Binnington si pripísal 31 úspešných zákrokov. „Je pekné opäť si pripísať ďalšie víťazstvo. Musíme pokračovať v tom, čo robíme a sústrediť sa na každý zápas,“ uviedol Binnington. Kanadský gólman si pripísal štrnásty triumf v sedemnástom zápase, v ktorom nastúpil od začiatku duelu.

Český útočník Jakub Voráček bol prvou hviezdou Philadelphie v stretnutí, ktoré sa hralo pod holým nebom. K výhre 4:3 po predĺžení nad Pittsburghom prispel gólom a dvoma asistenciami. Flyers otočili duel dvoch veľkých rivalov v rozmedzí 57. až 62. minúty z 1:3.

Zápas vo Philadelphii, ktorý na vypredanom štadióne Lincoln Financial Field sledovalo 69 620 divákov, rozhodol v čase 61:58 Claude Giroux.

Pittsburgh hral väčšinu duelu so štyrmi obrancami, pretože v prvej tretine odstúpili Brian Dumoulin a Kris Letang. Penguins po prehre vypadli vo Východnej konferencii z postupovej osmičky do play off, kde ich vystriedala Carolina po výhre 3:0 v Dallase.

Buffalo zvíťazilo nad Washingtonom 5:2. Najväčšou mierou na víťazstve „šablí“ sa podieľal hetrikom 23-ročný kanadský útočník Sam Reinhart, ktorý sa presadil v 13., 46. a 60. minúte.

Prvý gól hostí dal najlepší strelec súťaže Alexander Ovečkin. Ruský útočník skóroval v piatom zápase za sebou a vedie tabuľku strelcov so 44 zásahmi. Buffalo sobotňajším víťazstvom prestrihlo šnúru štyroch prehier.

Výsledkom 5:2 sa skončilo aj zápas New Yorku Rangers s New Jersey. Domáci celok si trojgólový náskok vytvoril už v úvodnej tretine, dvakrát sa presadil Ryan Strome.

Sumáre NHL – sobota:

Buffalo – Washington 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 4. Pominville (Skinner, Eichel), 13. Reinhart (Rodrigues), 40. Dahlin (Eichel, Ristolainen), 46. Reinhart (Hunwick, Sheary), 60. Reinhart (Hutton) – 23. Ovečkin (Kuznecov), 45. Burakovsky (Djoos, Kempný)

New York Rangers – New Jersey 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)
Góly: 5. Vesey (Bučnevič, DeAngelo), 9. Strome (Kreider, Bučnevič), 15. Kreider (Zibanejad, Vesey), 52. Skjei (Zibanejad, Shattenkirk), 60. Strome (Namestnikov, Fast) – 43. Agostino, 53. Greene (Palmieri, Hischier)

St. Louis – Boston 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 8. Steen (Sundqvist), rozhodujúci sam. nájazd Blais – 26. C. Wagner (Kevan Miller, Krug)
Zdeno Chára odohral 21:57 min, 0+0, 2 strely, Peter Cehlárik (obaja Boston) 11:14 min, 0+0, –1, 1 strela

Columbus – San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Jenner (J. Anderson), 21. Duchene (Atkinson, Panarin), 40. Atkinson (Werenski, Panarin), 47. Dubois (Kukan, Bjorkstrand)

Dallas – Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Wallmark (McKegg, Foegele), 22. Faulk (Aho, Teräväinen), 58. Martinook (Slavin, J. Staal)

Florida – Los Angeles 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Góly: 12. Trocheck (Dadonov), 34. Huberdeau, 39. Barkov (Yandle, Hoffman), 40. Yandle (Barkov, Huberdeau), 47. J. McGinn, 47. McCoshen (Brouwer, Borgström) – 14. D. Brown

Nashville – Colorado 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 4. MacKinnon (Zadorov, Kerfoot), 35. Kerfoot (Rantanen, MacKinnon), 39. Landeskog (Girard, Söderberg), 50. MacKinnon (Barrie, Kerfoot), 57. Zadorov (Andrighetto, Söderberg)

Toronto – Montreal 6:3 (0:3, 2:0, 4:0)
Góly: 23. Matthews (Rielly, Tavares), 39. Ennis (Marleau, W. Nylander), 47. W. Nylander (Marleau, Muzzin), 59. Hyman (Marner), 60. Johnsson (Kapanen, Matthews), 60. Hyman (Rielly, Marner) – 9. A. Shaw (Kulak, Domi), 13. TATAR (Petry), 14. Petry (A. Shaw, Byron) Tomáš Tatar (Montreal) 18:37 min, 1+0, –2, 2 strely, 1 „hit“

Philadelphia – Pittsburgh 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0) – hralo sa pod holým nebom
Góly: 13. Couturier (Lindblom, Voráček), 57. J. Van Riemsdyk (Voráček, Giroux), 60. Voráček (Couturier), 62. Giroux (Patrick, Sanheim) – 8. Crosby (Letang), 31. Schultz (Crosby, Hörnqvist), 47. Malkin (Kessel, Aston-Reese)

Edmonton – Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 16. Currie (Lucic, SEKERA), 21. Gagner (Draisaitl, K. Russell) – 32. Rowney (N. Ritchie, Del Zotto)
Andrej Sekera (Edmonton) 13:31 min, 0+1, 3 strely, 1 „hit“

Vancouver – New York Islanders 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) Góly: 5. Cizikas (J. Boychuk, D. Toews), 15. Pulock (Barzal, Pelech), 43. Beauvillier (Josh Bailey, Filppula), 59. Clutterbuck (B. Nelson)

TV Pravda: Miroslav Šatan o blížiacich sa majstrovstvách sveta na Slovensku (vysielané 12. 2. 2019):

Video
Viac na túto tému: #Alexander Ovečkin #Tomáš Tatar #Washington Capitals #Andrej Sekera #Buffalo Sabres