Ottawa s Jarošom opäť prehrala, Kane bodoval už v 20. zápase v sérii

Hokejisti Ottawy prehrali v stretnutí zámorskej NHL v noci na sobotu na domácom ľade s Columbusom 0:3.

23.02.2019 06:59 , aktualizované: 08:25
Anthony Duclair, Josh Anderson Foto: ,
Krídelník Columbusu Anthony Duclair oslavuje gól spoluhráča Josha Andersona v zápase proti Ottawe.

Slovenský obranca Senators Christián Jaroš odohral vyše 14 minút, nebodoval a do štatistík si zapísal dve trestné minúty. Ottawa prehrala tretíkrát za sebou.

Pred duelom obaja súperi pristúpili k výmene, keď Blue Jackets získali Matta Duchena a Senatros dvoch mladíkov. Duchene nastúpil už v novom tíme a duel si užil. „Bol to pekný koniec môjho pôsobenia v Ottawe. Prvý zápas v novom tíme mi uľahčilo, že túto halu dobre poznám,“ povedal Duchene pre NHL.com.

Chicago doma podľahlo Coloradu 3:5 napriek tomu, že Patrick Kane za Blackhawks zaznamenal už 39. presný zásah v tejto sezóne a sériu stretnutí s aspoň jedným kanadským bodom natiahol už na 20 duelov. Ide o najdlhšiu aktívnu sériu v profilige, počas ktorej si pripísal 17 presných zásahov a 26 gólových prihrávok. Navyše, v tomto súboji si P. Kane pripísal 13 striel na bránku, čo je jeho kariérne maximum v jednom zápase NHL.

„Na konci zápasu som mal nejaké šance, ale body nám to neprinieslo,“ povedal Patrick Kane pre NHL.com

Detroit pred vlastnými fanúšikmi nestačil na Minnesotu a prehral s ňou 2:3, Vegas Golden Knights nestačili na Winnipeg (3:6).

Sumáre NHL:

Ottawa – Columbus 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 15. J. Anderson (Dubois, Duclair), 47. Atkinson (Dubinsky, S. Jones), 58. Bjorkstrand (Werenski, Duclair)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 14:25 min, 0+0, 2 trestné minúty, 2 zblokované stre­ly

Chicago – Colorado 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 31. D. Strome (E. Gustafsson, Keith), 40. P. Kane (J. Toews), 50. DeBrincat (E. Gustafsson, J. Toews) – 17. Söderberg (Kerfoot, Andrighetto), 39. Compher (Rantanen, Landeskog), 44. Landeskog (Compher), 55. Compher (Nemeth), 60. Söderberg (Calvert, Nemeth)

Detroit – Minnesota 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 22. Bertuzzi (Hronek, D. Larkin), 44. Mantha (Hronek, D. Larkin) – 17. Kunin (J. Eriksson Ek, Donato), 19. Greenway (Zucker), 31. E. Staal (Parise, Kunin)

Calgary – Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 22. Brodie (Prout, Backlund), 57. Mangiapane (Brodie) – 27. D. Grant (Rowney)

Vegas – Winnipeg 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Góly: 16. Bellemare (Nosek, Reaves), 29. Theodore (Tuch, Stastny), 41. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith) – 1. Ehlers (Little, Connor), 2. Connor (Little, Niku), 40. Laine (Wheeler, Trouba), 40. Lowry (Chiarot), 47. Laine (Wheeler, Trouba), 59. Copp (Trouba, Lowry)

TV Pravda: Miroslav Šatan o blížiacich sa majstrovstvách sveta na Slovensku (vysielané 12. 2. 2019):