Sekerov návrat sa blíži. V NHL nastúpi na budúci týždeň

15.02.2019 17:42
Andrej Sekera
Andrej Sekera pred brankárom St. Louis Blues. Autor:

Ešte niekoľko dní potrvá "zahrievanie" slovenského hokejového obrancu Andreja Sekeru v tíme AHL Bakersfield Condors, kým sa vráti do akcie v Edmontone Oilers v NHL.

Stať by sa tak malo v utorok 19. februára v domácom súboji proti Arizone Coyotes.

Skúsený 32-ročný bek absolvoval na „farme“ zatiaľ tri zápasy s bilanciou 0+1 a šiestimi plusovými bodmi. Najbližšie sa predstaví už v piatok v noci na ľade Ontario Reign, kde pôsobí aj jeho krajan – brankár Peter Budaj.

Bojnický rodák Sekera neodohral v aktuálnej sezóne NHL ešte ani jeden zápas, pretože si počas augustovej letnej prípravy roztrhol achilovku a pre toto vážne zranenie musel pauzovať takmer šesť mesiacov.

„Hráč sám cíti, že potrebuje ešte dva zápasy. Taký bol aj plán. Očakávame, že sa pripojí najbližší utorok proti Arizone. Mal by sa zaradiť do prvej šestky obrancov,“ informoval dočasný generálny manažér Oilers Keith Gretzky na webe denník Edmonton Sun.

Edmontonu sa v aktuálnej sezóne zďaleka nedarí podľa predstáv a autor 232 bodov v kariére v NHL sa tímu Kena Hitchcocka zíde vzadu, ale aj smerom dopredu ako soľ. Oilers zaostávajú o 5 bodov za miestom s voľnou kartou do play-off v Západnej konferencii.

Reálne je však Edmonton v tabuľke Západu tretí od konca s náskokom 1 bodu na posledný tím Los Angeles Kings. Gretzky chváli Sekeru a jeho hru, hoci zároveň tvrdí, že momentálne je ešte trochu „hrdzavý“.

„Jeho hokejový rozum a prihrávky patria medzi elitu. Treba si však uvedomiť, že za posledné dva roky odohral v NHL len 36 zápasov a chvíľu to potrvá, kýmsa do toho dostane,“ uviedol Keith Gretzky.

„On a ďalší štyria ľudia pracujú na jeho návrate. Musíme zistiť, či sa dokáže rýchlo prispôsobiť tempu NHL,“ skonštatoval Ken Hitchcock.

TV Pravda: Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan odpovedal na otázky Pravdy v súvislosti s MS 2019 na Slovensku.

#NHL #Andrej Sekera #Edmonton Oilers
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku