Boston s triom Slovákov prehral v New Yorku po nájazdoch. Halák mal 92,3%

Hokejisti Bostonu prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na ľade New York Rangers 3:4 po nájazdoch. V ôsmej sérii nájazdov o tom rozhodol Tony DeAngelo. Bruins viedli po druhej tretine 3:1, napokon však z Madison Square Garden odišli len s bodom.

07.02.2019 07:02
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák v zápase proti New Yorku Rangers.

V drese Bostonu zlikvidoval 36 striel slovenský brankár Jaroslav Halák. Jeho krajania a spoluhráči Zdeno Chára a Peter Cehlárik nebodovali, Chára odohral vyše 18 minút a zapísal si jeden mínusový bod, Cehlárik strávil na ľade vyše 13 minút a zaknihoval jeden plusový bod.

V druhom zápase programu Ottawa bez zraneného slovenského obrancu Christiána Jaroša prehrala v derby na ľade Toronta 4:5. Maple Leafs vyhrali tretíkrát za sebou a uštedrili Senators piatu prehru v sérii.

Sumáre NHL – streda:

Toronto – Ottawa 5:4 (1:1, 3:1, 1:2) Góly: 8. Hyman (Marner, Tavares), 35. Johnsson (Gauthier), 37. Matthews, 39. Tavares (Marner, Kapanen), 50. Rielly (Hyman) – 18. Pääjärvi (Pageau, Lajoie), 22. Duchene (Dzingel, B. Ryan), 41. Chabot (B. Tkachuk, Mark Stone), 44. Pääjärvi (Z. Smith, Pageau)

New York Rangers – Boston 4:3 po sn (1:0, 0:3, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 18. Zibanejad (Zuccarello), 50. K. Hayes (Vesey, Bučnevič), 53. Chytil (Bučnevič, DeAngelo), rozhodujúci sam. nájazd DeAngelo – 31. Heinen (Grzelcyk, Marchand), 32. Pastrňák (David Krejčí, Kevan Miller), 36. Bergeron (Krug, Marchand)
Zdeno Chára odohral 18:29 min, 0+0, –1, 2 strely, 1 „hit“, Peter Cehlárik 13:01 min, 0+0, +1, 1"hit", Jaroslav Halák (všetci Boston) odchytal celý zápas, 36/39, úspešnosť 92,3%

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Boston Bruins