Tampa sa z gólovej smršti Pittsburghu nespamätala, Malkin sa pobil so Stamkosom

Hokejisti domáceho Pittsburghu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok nad Tampou Bay 4:2.

31.01.2019 06:55 , aktualizované: 07:21
Jevgenij Malkin, Steven Stamkos Foto: ,
Súboj hviezd. Jevgenij Malkin z Pittsburghu a Steven Stamkos z Tampy Bay v pästnej výmene.

Obranca Penguins Kris Letang strelil 12. gól v sezóne, čím sa dostal na hranicu 108 gólov v kariére (v 730 dueloch, všetky za Pens). Vyrovnal tak zápis Paula Coffeyho v klubových štatistikách, z obrancov Penguins už nik nedal viac gólov.

„Sledoval som ho, keď som vyrastal, a nikdy by ma nenapadlo, že moje meno bude vedľa jeho,“ vyhlásil Letang.

Domáci strelil tri góly v prvej tretine počas úvodných deviatich minút a pred polovicou zápasu viedli 4:0. V drese hostí odohral takmer 19 minút slovenský obranca Erik Černák. Košický rodák si do štatistík pripísal šesť „hitov“ a dve zablokované strely.

„Vedeli sme, že zápas s Tampou Bay pre nás bude dobrým testom. Je to dynamicky hrajúci tím, ktorý sa nachádza na čele tabuľky NHL. Myslím si však, že sme odohrali kvalitný duel a odviedli sme dobrú prácu,“ povedal pre NHL.com brankár Pittsburghu Matt Murray, ktorý si pripísal 33 úspešných zákrokov.

Jeho spoluhráči skorigovali stav až v záverečnej päťminútovke. Ešte predtým zaujala bitka, v ktorej Jevgenij Malkin poslal na ľad Stevena Stamkosa.

Malkin si pripísal 600. asistenciu v kariére v základnej časti. Kouč Pittsburghu Mike Sullivan ho po zápase chválil. „Bol to jeho najlepší výkon za posledné obdobie. Pri každom striedaní ste o ňom vedeli,“ povedal americký tréner.

Tridsaťdvaročný Malkin prekonal hranicu 600 prihrávok ako štvrtý hráč v dejinách Penguins po Mariovi Lemieuxovi, Jaromírovi Jágrovi a Sidneym Crosbym.

V druhom zápase programu vyhral doma Dallas nad Buffalom 1:0, brankár Stars Ben Bishop zastavil všetkých 30 striel Sabres. Dosiahol tak tretí shutout v sezóne, resp. 27. v kariére.

Proti Buffalu si navyše udržiava výnimočne pozitívnu bilanciu, Tešil sa z jedenásteho víťazstva v dvanástom súboji s týmto protivníkom. Jediný gól zápasu strelil Kanaďan Benn, ktorý v 9. min zužitkoval prihrávku obrancu Taylora Feduna a zakončil akciu úspešným blafákom medzi betóny brankára.

==== Sumáre NHL – streda: ====

Pittsburgh – Tampa Bay 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 4. Sheahan (G. Wilson, Letang), 9. Kessel (Rust, Malkin), 9. Crosby (Simon), 27. Letang (Kessel, Malkin) – 56. J. T. Miller (Killorn, McDonagh), 58. Stamkos (Kučerov, Hedman) Erik Černák (Tampa) odohral 18:52 min, 6 „hitov“, 2 zablokované stre­ly

Dallas – Buffalo 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 9. Jamie Benn (Fedun)

TV Pravda: Čo sa dialo posledných 7 dní v športe si môžete pozrieť v relácii Týždeň v športe – tenisový špeciál (vysielané 28.1.2019).