Najtvrdšou strelou sa prezentoval Carlson, najrýchlejší je stále McDavid

26.01.2019 08:38
Connor McDavid
Connor McDavid počas súťaže zručností. Autor: ,

Exhibičné podujatie Zápas hviezd zámorskej hokejovej NHL už tradične odštartovali individuálne súťaže zručností, ktoré sa v hale SAP Center v americkom San Jose konali v piatok.

Uskutočnilo sa dovedna šesť disciplín a dve z nich mali rovnakého víťaza ako vlani. Najtvrdšou strelou sa tentokrát prezentoval John Carlson z Washingtonu Capitals (165,4 km/h). Vlani to bol jeho klubový spoluhráč Alexander Ovečkin, ktorý tentokrát absentuje na exhibičnom víkende.

Absolútne maximum v tejto disciplíne od roku 2012 má hodnotu 175,1 km/h a držiteľom rekordu je slovenský obranca Zdeno Chára, päťnásobný víťaz súťaže.

Už tretíkrát za sebou najrýchlejšie korčuľoval kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid (13,378 s), keď na druhú priečku tentokrát odsunul Jacka Eichela z Buffala Sabres. V súťaži kontroly puku triumfoval rovnako ako pred rokom Johnny Gaudreau z Calgary (27,045 s).

Najpresnejšie pálil David Pastrňák z Bostonu Bruins (5 terčov za 11,309 s). Súťaž v prihrávkach ovládol Leon Draisaitl z Edmontonu a medzi brankármi sa najviac darilo skúsenému Henrikovi Lundqvistovi, ktorý zlikvidoval 14 nájazdov za sebou.

Hviezdny víkend bez slovenskej účasti pokračuje v noci na nedeľu stretnutiami medzi jednotlivými divíziami, nasledovať bude finále.

Výsledky súťaží zručností v rámci Zápasu hviezd

  • Rýchlosť korčuľovania: Connor McDavid (13,378 s)
  • Kontrola puku: Johnny Gaudreau (27,045 s)
  • Najdlhšia séria zákrokov: Henrik Lundqvist (12 zákrokov)
  • Prihrávanie: Leon Draisaitl (1:09,088 min)
  • Najtvrdšia strela: John Carlson (165,4 km/h)
  • Presnosť streľby: David Pastrňák (5 terčov za 11,309 s)
#Zápas hviezd NHL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku