Cehlárik okorenil sezónny debut v NHL gólmi. Kouč: Mali sme ho povolať skôr

Hokejový útočník Bostonu Peter Cehlárik strelil v tohtosezónnom debute v NHL dva góly, jeho tím však prehral vo Philadelphii 3:4.

17.01.2019 06:13
Peter Cehlárik Foto: ,
Peter Cehlárik strieľa gól Bostonu do siete brankára Philadelphie Cartera Harta.

Cehlárik sa zaskvel v prvom zápase po povolaní do prvého tímu Bruins z AHL. Okrem neho sa v drese Bostonu predstavili ďalší dvaja Slováci – kapitán Zdeno Chára a brankár Jaroslav Halák.

Žilinský rodák nastúpil v druhom útoku s Davidom Krejčím a Jakom DeBruskom. V 10. minúte zvýšil na 2:0 pre Boston po akcii, ktorú založil Krejčí. Philadelphia dovtedy ani nevystrelila.

Zostrih zápasu Philadelphia – Boston, Cehlárikove góly v čase 1:00 a 3:38

Napriek tomu v úvodnej tretine znížil Oskar Lindblom a Sean Couturier čistým hetrikom otočil stav na 4:2.

Cehlárik už len v predposlednej minúte zdramatizoval zápas, v ktorom Boston nezúročil streleckú aktivitu (42:19).

Tohtosezónny debutant v NHL odohral v dueli 17:40 min, pripísal si aj dva plusové body, dve trestné minúty a dve strely. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

„Cehlárik bol excelentný. Núti nás to premýšľať, prečo sme ho nepovolali do prvého tímu už oveľa skôr,“ chválil ho kouč „medveďov“ Bruce Cassidy po meraní síl. „Nechceme sa však nechať uniesť. Počkajme istý čas a uvidíme, či dobre zapadá do tímu,“ dodal kanadský tréner.

Cehlárik sa dočkal povolania do prvého tímu Bruins v utorok. Slovenský krídelník odohral prvú polovicu sezóny v nižšej AHL, kde bol s 29 bodmi (10+19) v 37 stretnutiach najproduktívnejším hráčom rezervného tímu Bostonu.

V NHL predtým absolvoval len 17 zápasov so ziskom štyroch bodov (1+3). Jedenásť z nich absolvoval v ročníku 2016/2017, keď si do štatistík zapísal dve asistencie. V minulej sezóne pridal ďalších šesť duelov s bilanciou jeden gól a jedna prihrávka.

Halák odchytal celý zápas a inkasoval štyri góly z devätnástich striel. Chára odohral 16:18 min bez zápisu do kanadského bodovania. Pripísal si jeden mínusový bod a vyslal na brankára Flyers jednu strelu. „Som frustrovaný. V tretej tretine som mal urobiť aspoň jeden dôležitý zákrok, ale nepodarilo sa mi to,“ povedal Halák.

Brankár Bostonu Jaroslav Halák inkasuje gól v... Foto: Reuters, Eric Hartline
Jaroslav Halák Brankár Bostonu Jaroslav Halák inkasuje gól v zápase proti Philadelphii.

Pre kanadského centra Couturiera to bol prvý trojgólový zápas v základnej časti NHL, predtým sa mu podarilo streliť dva hetriky v play off. Veľké víťazstvo. Začíname ukazovať náš charakter a vyspelosť," zhodnotil Couturier.

Flyers podržal aj 20-ročný brankár Carter Hart, ktorý zneškodnil 39 striel Bruins. Kapitán „letcov“ Claude Giroux si v zápase pripísal 500. asistenciu v kariére. Stal sa druhým hráčom v histórii Flyers, ktorému sa to podarilo.

Arizona Coyotes si poradila so San Jose Sharks 6:3 aj vďaka presnému zásahu Richarda Pánika, ktorý skóroval už v 5. minúte vo vlastnom oslabení.

Pre „kojotov“ to bol už 12. gól, ktorý v sezóne dokázali streliť v oslabení. San Jose narazilo, domáci mu uťali sériu siedmich výhier. „K víťazstvu prispelo viac hráčov, za to im ďakujem. Každý niečo urobil pre úspech. San Jose je favoritom na zisk Stanleyho pohára, preto takáto výhra poteší,“ povedal tréner Arizony Rick Tocchet.

Ottawa zdolala Colorado 5:2. Slovenský obranca Christián Jaroš odohral 16:16 min bez bodového zisku. Rozhodcovia mu udelili štyri trestné minúty, vyslal dve strely na brankára „lavín“ a rozdal tri bodyčeky.

Výsledky NHL:

Ottawa – Colorado 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 23. B. Tkachuk (Tierney, Dzingel), 24. Mark Stone (Ceci), 30. Dzingel (Chabot, Duchene), 48. Duchene (Z. Smith), 59. Duchene – 39. Zadorov (MacKinnon, Rantanen), 57. MacKinnon (Barrie, Rantanen)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:16 min, 0+0, 4 trestné minúty, 2 strely, 3 „hity“

Philadelphia – Boston 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Góly: 13. Lindblom (Giroux, Provorov), 26. Couturier (Voráček, Sanheim), 27. Couturier (Simmonds, Giroux), 56. Couturier (Lindblom, Provorov) – 5. Pastrňák (Krug, Marchand), 10. CEHLÁRIK (DeBrusk, David Krejčí), 59. CEHLÁRIK (Marchand, Krug)
Peter Cehlárik 17:40 min, 2+0, +2, 2 trestné minúty, 2 strely, III. hviezda zápasu
Zdeno Chára 16:18, 0+0, –1, 1 strela
Jaroslav Halák (všetci Boston) odchytal celý zápas, 15/19, úspešnosť 78,9%

Calgary – Buffalo 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)
Góly: 20. J. Gaudreau (E. Lindholm, Giordano), 47. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 52. Hanifin (Monahan, Andersson) – 30. Rodrigues (Mittelstadt), 48. Dahlin (Reinhart, Eichel), 51. McCabe, 62. Eichel (Ristolainen)

/---html \---

Arizona – San Jose 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 3. Crouse (M. Kempe), 5. PÁNIK, 26. Fischer (Ľubuškin, Weal), 28. Ekman-Larsson (Keller, Fischer), 59. Galchenyuk, 60. Archibald (Crouse) – 7. Labanc (Dillon, Braun), 31. E. Kane (Labanc), 56. Couture (E. Karlsson, Labanc)
Richard Pánik (Arizona) 18:06 min, 1+0, 2 trestné minúty, 3 strely

Vancouver – Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. Sutter (B. Hutton, Markus Granlund), 30. Markus Granlund (Schaller) – 8. Khaira (Nugent-Hopkins), 20. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), rozhodujúci sam. nájazd Chiasson

Viac na túto tému: #Boston Bruins #Peter Cehlárik