Chárov Boston opäť víťazne, Tampa s Černákom prehrala v San Jose

Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na nedeľu v zámorskej NHL Buffalo 2:1 a pripísali si štvrté víťazstvo v rade.

06.01.2019 08:30 , aktualizované: 09:37
nhl kopitar Foto: ,
Center Los Angeles Kings Anže Kopitar uniká krídelníkovi Edmontonu Oilers Tobiasovi Riederovi.

Pred Slovákom Jaroslavom Halákom dostal v bránke Bruins tentoraz prednosť Tuukka Rask, Fín zneškodnil 31 súperových striel.

„Hrali sme tak dobre, ako si pamätám z minulosti. Hráme skutočne tímovo. Ja sa k tomu snažím pomôcť ako najlepšie viem,“ povedal Rask pre nhl.com. Chára si počas 21:32 minút na ľade pripísal plusový bod a jednu strelu.

Neuspel slovenský útočník Tomáš Tatar s Montrealom, ktorý podľahol doma Nashvillu 1:4. V drese hostí zaznamenal bývalý obranca „Habs“ P.K. Subban jubilejnú 300. asistenciu v profilige.

„Sú to pre nás dôležité body, lebo v predchádzajúcich zápasoch sme nehrali až tak dobre,“ uviedol Subban. Domáci 18-ročný center Jesperi Kotkaniemi dosiahol svoj 20. bod v sezóne. Tatar odohral 18:37 min a zápas dokončil s mínuskou, neujala sa ani jedna z jeho piatich striel.

Obranca Christián Jaroš sa len týždeň po zranení vrátil do zostavy Ottawy, no tá prehrala na domácom ľade s Minnesotou tesne 3:4. Dvadsaťdvaročný bek si zlomil prst 29. decembra a podľa pôvodných správ z tábora „senátorov“ mal pauzovať približne mesiac. Nastúpil však už v sobotu večer, pričom na ľade strávil takmer 13 minút a zaznamenal dve strely na bránku a dva „hity“.

Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom prehrala v San Jose 2:5. Slovenský zadák počas 16:28 minút nazbieral iba dve mínusky. Toronto bez obrancu Martina Marinčina nedalo šancu Vancouveru a zdolalo ho hladko 5:0. Hviezdou stretnutia bol brankár Michael Hutchinson, ktorý nastúpil v drese Maple Leafs iba na svoj druhý zápas.

Vykryl všetkých 28 striel súpera a dosiahol prvý shutout v sezóne a celkovo štvrtý v profiligovej kariére. „Je to úžasné. O tomto snívate ako dieťa a keď sa vám to podarí, je to niečo neopísateľné,“ zveril sa Hutchinson, ktorý vyrastal v blízkosti Toronta.

Domáci útočník Patrik Marleau odohral svoj 1616. zápas v profilige a dostal sa na 9. miesto v historických tabuľkách pred Larryho Murphyho (1615). Obranca Scott Stevens má na 8. mieste na konte 1625 štartov.

Calgary vyhralo na ľade Philadelphie 3:2 po predĺžení. „Plamene“ sú s 56 bodmi na čele Západnej konferencie. Domácich veľmi mrzela strata bodu. „Je frustrujúce, keď máte zápas pod kontrolou a stratíte ho kvôli pár chybám,“ uviedol obranca „letcov“ Travis Sanheim.

„Ostrovania“ z New Yorku zvíťazili v St. Louis 4:3, zaznamenali už deviate víťazstvo z uplynulých 10 zápasov a šieste v sérii. O triumfe rozhodli v tretej dvadsaťminútovke. „Musíme byť lepší ako v tretej tretine, v ktorej sme stratili zápas,“ povedal brankár „bluesmanov“ Jake Allen.

NHL

OTTAWA SENATORS – MINNESOTA WILD 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Góly: 20. Duchene (Smith), 29. Dzingel (Ryan, DeMelo), 51. Stone (Ceci, Wolanin) – 21. Spurgeon (Kunin, Parise), 35. Greenway (Mikael Granlund, Staal), 37. Spurgeon (Coyle, Parise), 47. Parise (Kunin, Coyle). Brankári: Nilsson – Dubnyk, strely na bránku: 27:26, 14.124 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS – CALGARY FLAMES 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 13. Sanheim (Weal, Provorov), 46. Konecny – 29. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 56. Tkachuk (Bennett, Hanifin), 62. Brodie (Tkachuk). Brankári: Hart – Rittich, strely na bránku: 34:32, 19.236 divákov.

BOSTON BRUINS – BUFFALO SABRES 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. Wagner (Acciari), 22. Backes – 58. Ristolainen. Brankári: Rask – Ullmark, strely na bránku: 41:32, 17.565 divákov.

MONTREAL CANADIENS – NASHVILLE PREDATORS 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 33. Weber (Kotkaniemi) – 11. Smith (Subban, Ekholm), 20. Ekholm (Grimaldi, Järnkrok), 34. Smith (Subban, Fiala), 60. Arvidsson. Brankári: Price – Saros, strely na bránku: 28:32, 21.302 divákov.

FLORIDA PANTHERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 14. Huberdeau (Barkov, Yandle), 19. Hoffman, 58. Ekblad (McCann, Yandle) – 2. Duclair (Wennberg), 38. Anderson (Jenner, Murray), 47. Dubinsky, 61. Jones (Dubois, Panarin). Brankári: Reimer – Bobrovskij, strely na bránku: 30:35, 15.213 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS – VANCOUVER CANUCKS 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Góly: 9. Tavares (Rielly, Brown), 15. Moore (Ožiganov), 45. Matthews (Johnsson), 52. Johnsson (Matthews), 55. Ožiganov (Matthews, Dermott). Brankári: Hutchinson – Markström, strely na bránku: 34:28, 19.388 divákov.

ST. LOUIS BLUES – NEW YORK ISLANDERS 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Góly: 5. Schenn (Schwartz, Bouwmeester), 17. Sanford (Dunn, Bozak), 59. O'Reilly (Perron, Tarasenko) – 23. Martin (Cizikas, Clutterbuck), 49. Eberle (Lee, Pelech), 49. Boychuk (Cizikas), 56. Lee (Toews, Mayfield). Brankári: Allen – Lehner, strely na bránku: 32:14, 16.801 divákov.

LOS ANGELES KINGS – EDMONTON OILERS 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 4. Clifford (Doughty, Forbort), 10. Toffoli (Doughty), 14. Carter (Leipsic, Muzzin), 51. Kopitar (Brown, Kovaľčuk). Brankári: Quick – Koskinen (14. Talbot), strely na bránku: 23:26, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS – TAMPA BAY LIGHTNING (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 10. Couture (Meier, E. Karlsson), 11. Pavelski (Burns), 25. Kane (Burns, E. Karlsson), 46. Kane (Dillon), 53. Radil (Meier, Burns) – 17. Hedman (Stamkos, Palát), 25. Sergačov (Joseph, Callahan). Brankári: Jones (25. Dell, 27. Jones) – Vasilevskij, strely na bránku: 33:20, 17.562 divákov.

Viac na túto tému: #hokej #NHL