Príjemné starosti. Jaroš dohrá sezónu v prvom tíme, hľadá si byt

14.12.2018 15:06
Panthers Senators Hockey jaroš nhl
Christián Jaroš (83) strieľa na bránku Floridy Panthers. Autor: ,

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš presvedčil o svojich schopnostiach a túto sezónu dohrá v prvom tíme Ottawy Senators. Vedenie kanadského klubu NHL mu podľa stanice TSN oznámilo, že si môže v meste začať hľadať byt.

Dvadsaťdvaročný Jaroš, ktorý má dvojcestnú zmluvu, zažil úspešný prípravný kemp „senátorov“, súťažnú sezónu však začal na farme v Belleville. V AHL odohral iba zápas a povolali ho späť do Ottawy.

V zostave Senators sa potom rýchlo udomácnil, rovnako ako ďalší nováčikovia Brady Tkachuk a Max Lajoie. Jaroš pridal k dvom profiligovým štartom z minulej sezóny v tomto ročníku ďalších 23 stretnutí, v ktorých strelil gól a zaznamenal tri asistencie.

„Oznámili sme Christiánovi, že si môže začať hľadať byt. To neznamená, že sa nemôže vrátiť do Belleville, ale povedali sme mu, že zostane v tíme do konca sezóny. To isté sme prednedávnom odkázali aj Maxovi a Bradymu. Ponecháme si ich v tíme, samozrejme, za predpokladu, že ich výkony nepôjdu rapídne dolu,“ uviedol generálny manažér „senátorov“ Pierre Dorion.

#NHL #Ottawa Senators #Christián Jaroš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku