Tatar bodoval v súboji Slovákov, Halák nechytal, Černák rozdával bodyčeky

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k triumfu Montrealu v derby na ľade Ottawy 5:2 v zámorskej NHL.

07.12.2018 06:43
Tomáš Tatar, Dylan DeMelo Foto: ,
Útočník Montrealu Tomáš Tatar (v popredí) v súboji s obrancom Ottawy Dylanom DeMelom.

Šikovný krídelník Tatar má na konte už 23 bodov v tejto sezóne za 11 gólov a 12 asistencií. Celkovo odohral takmer 16 minút a pripísal si aj 3 bodyčeky.

V drese domácich odohral súboj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý bol na ľade takmer 15 minút a zaznamenal jeden plusový bod.

Tampa Bay na domácom ľade vyhrala nad Bostonom 3:2. Za víťazov odohral slovenský obranca Erik Černák 20 minút a so 4 „hitmi“ potvrdil povesť jedného z najlepšie bodyčekujúcich hráčov.

V bránke medveďov chytal Fín Tuukka Rask, slovenský brankár Jaroslav Halák mu kryl chrbát zo striedačky. V obrane Bruins stále chýba zranený kapitán Zdeno Chára.

O víťazstve Lightning rozhodli dva góly v rozpätí 83 sekúnd druhej tretiny, pričom víťazný zásah Anthonyho Cirelliho padol po ukážkovom bekhendovom blafáku v oslabení.

Tampa Bay je so 45 bodmi na čele NHL a náhradný brankár Louis Domingue sa pri absencii Rusa Andreja Vasilevského blysol už štvrtým víťazstvom v sérii.

„Proti Bostonu je to stále dobrý zápas. Aj tento bol taký. Akonáhle oni urobili niečo dobré, my sme odpovedali,“ povedal Louis Domingue na oficiálnom webe NHL.

Nedarilo sa Arizone, ktorej víťazná séria sa zastavila na štyroch zápasoch. Doma prehrala s úradujúcim šampiónom Washingtonom 2:4. Za domácich odohral vyše 19 minút slovenský útočník Richard Pánik, zapísal si jeden mínusový bod a na začiatku druhej tretiny nepremenil trestné strieľanie.

Vo víťaznom tíme pečatil na 4:2 do prázdnej bránky kapitán Alexander Ovečkin, bol to jeho 21. gól sezóny. Rus sa tým dotiahol na čelo tabuľky kanonierov k Braydenovi Pointovi z Tampy Bay a Patrikovi Lainemu z Winnipegu.

Toronto doma prehralo s Detroitom 4:5 po predĺžení, keď troma gólmi v tretej tretine dokázalo z 1:4 dostať duel do extračasu. V ňom ale rozhodol Dylan Larkin. Do zostavy Maple Leafs sa vrátil švédsky útočník William Nylander potom, ako v sobotu podpísal 6-ročnú zmluvu, no nebodoval.

Sumáre NHL:

Arizona – Washington 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 5. Fischer (Stepan), 27. Crouse (Cousins, Oesterle) – 26. Vrána (Connolly, Kuznecov), 36. Niskanen (Boyd, Copley), 56. Burakovsky (Niskanen, Orlov), 60. Ovečkin (Bäckström)
Richard Pánik (Arizona) odohral 19:07 min, 1 strela, 1 „hit“, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Toronto – Detroit 4:5 po predĺž. (1:3, 0:1, 3:0 – 0:1)
Góly: 5. Kapanen (Gardiner, Johnsson), 43. Tavares (Rielly, Gardiner), 49, Hyman (Ožiganov, Marner), 52. Johnsson (Matthews, Kapanen) – 6. Ericsson (Vanek), 7. Glendening (Kronwall, De la Rose), 20. Nyquist (Larkin, Green), 32. Green (Frk, Nyquist), 63. Larkin (Nyquist)

Florida – Colorado 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 18. Sceviour (Kiselevič, Weegar), 27. Ekblad (McCann, Matheson) – 11. Rantanen (Nemeth, MacKinnon), 26. Söderberg, 47. Compher (Landeskog), 48. Söderberg (C. Wilson, Girard), 59. Landeskog

Calgary – Minnesota 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 41. E. Lindholm (J. Gaudreau, Giordano), 42. E. Lindholm (J. Gaudreau, Giordano)

Philadelphia – Columbus 3:4 po predĺž. (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)
Góly: 6. Giroux (Konecny, Couturier), 53. Sanheim (Giroux, Konecny), 55. Sanheim (Voráček, Gostisbehere) – 8. S. Jones (Björkstrand, Dubinsky), 19. Dubinsky (Harrington, Panarin), 46. Jenner (Panarin), 61. S. Jones (Atkinson)

Tampa Bay – Boston 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 15. Point (Kučerov, T. Johnson), 43. Joseph (Killorn, Girardi), 44. Cirelli – 3. Pastrňák (Cave), 59. Krejči (Pastrňák, Backes)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút, 1 strela, 4 „hity“

Ottawa – Montreal 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 8. Mark Stone (White), 39. White (Dzingel, Mark Stone) – 9. Petry (Chaput, Agostino), 32. Byron (Danault, Lehkonen), 36. A. Shaw (Drouin, Kotkaniemi), 44. Gallagher (TATAR, Petry), 58. Byron (S. Weber)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 14:41 min, 1 zablokovaná strela, 1 pluska – Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:59 min, 1 asistencia, 3 „hity“

Pittsburgh – New York Islanders 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Góly: 9. Letang (Brassard, Kessel), 20. Letang (Rust, Dumoulin), 28. Sheahan (Malkin, Oleksiak), 33. Kessel (Crosby, Guentzel), 38. Kessel (Crosby, Guentzel), 53. Crosby (Kessel, Guentzel) – 18. Nelson (Kühnhackl, Mayfield), 45. Lee (Pulock)

Vegas – Chicago 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Góly: 2. R. Smith (Pacioretty, Marchessault), 9. Engelland (R. Smith, W. Karlsson), 48. Marchessault (R. Smith, Theodore), 49. Tuch (Pacioretty) – 24. Toews (Kampf, Keith), 37. Strome (P. Kane, Keith), 48. Anisimov

Vancouver – Nashville 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Góly: 8. Edler (Goldobin, E. Pettersson), 20. Horvat (Virtanen, Roussel), 29. Virtanen (Roussel, Horvat), 39. E. Pettersson, 42. L. Eriksson (Tanev) – 28. Hartman (Y. Weber, Johansen), 46, Sissons (Josi, Salomäki), 59. Irwin (Y. Weber, Sissons)

Los Angeles – New Jersey 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Góly: 16. Leipsic (Muzzin, Martinez), 27. Kempe (Doughty, A. Wagner), 38. Clifford – 14. Palmieri (T. Hall, Butcher), 21. Zajac, 31. Palmieri (T. Hall), 33. Butcher (Wood, Zajac), 52. Hischier (Vatanen, T. Hall), 60. B. Coleman (Greene, Severson)

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Erik Černák #Christián Jaroš