Prizeral sa aj Gretzky. Edmonton sa postaral o obrat, dokonal ho v nájazdoch

Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili nad hráčmi St. Louis Blues 3:2 po samostatných nájazdoch v stredajšom stretnutí zámorskej NHL.

06.12.2018 06:48 , aktualizované: 07:30
Edmonton, St. Louis Foto: ,
Hokejisti Edmontonu oslavujú víťazstvo nad St. Louis.

Blues viedli po úvodnej tretine 2:0 gólmi Ivana Barbašova a Braydena Schenna. Oilers však v 25. min znížili zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinsa na 1:2 z ich pohľadu a 55 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal švédsky obranca Oscar Klefbom. Duel dospel až do samostatných nájazdov. V nich sa opäť ujali vedenia „bluesmani“, skóroval Tyler Bozak.

Nugent-Hopkins však vyrovnal a po neúspešných pokusoch Vladimira Tarasenka s Braydenom Schennom rozhodol Connor McDavid. Pre mladého kapitána Edmontonu to bol piaty rozhodujúci nájazd v kariére.

„Akonáhle uplynie 60 minút, sme tímom s veľkým sebavedomím. Už v predĺžení sme sa cítili dobre, nakoniec sme to rozhodli v nájazdoch,“ uviedol McDavid pre tsn.ca.

Edmonton triumfoval v štvrtom zápase z ostatných piatich. Brankár Cam Talbot prispel k víťazstvu 28 úspešnými zákrokmi. Stal sa piatym gólmanom v klubovej histórii, ktorý vychytal 100 triumfov.

„Spoluhráči toho dnes pre mňa spravili naozaj veľa. Veľké tímové víťazstvo,“ uviedol Talbot. Merania síl sa zúčastnili aj dve legendy tohto športu, Wayne Gretzky a Curtis Joseph. Gretzky hral v kariére za oba kluby, v rokoch 1979 až 1987 za Oilers a časť sezóny 1995/1996 strávil ako hráč St. Louis.

Blues naopak prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich. Tiež sa im po štvrtýkrát v ročníku stalo, že napriek dvojgólovému vedeniu odišli zo zápasu bez dvoch bodov.

„Prestali sme hrať a keď sa vám to stane, zápas je už v rukách súpera,“ povedal k prehre s Oilers kouč St. Louis Craig Berube. Brankár Jake Allen zneškodnil 34 striel súpera.

Vo zvyšných dvoch zápasoch stredajšieho programu sa radovali z víťazstiev domáce tímy. Anaheim Ducks zdolal na vlastnom ľade Chicago Blackhawks 4:2 a San Jose Sharks triumfovalo nad Carolinou Hurricanes presvedčivo 5:1. Najväčší podiel na úspechu „žralokov“ mali Švajčiar Timo Meier s bilanciou 2+1 a Kanaďan Joe Thornton s troma asistenciami.

Sumáre NHL:

St. Louis – Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 7. Barbašov (Sundqvist, Nolan), 14. B. Schenn (Butler, Dunn) – 25. Nugent-Hopkins (Nurse, K. Russell), 60. Klefbom (McDavid, Khaira), rozhodujúci sam. nájazd McDavid

Anaheim – Chicago 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Góly: 6. Montour (Aberg, H. Lindholm), 7. Sprong (Henrique, Ritchie), 45. O. Kaše (Rowney, Sherwood), 59. Silfverberg – 28. E. Gustafsson (Keith, Kane), 40. DeBrincat (Toews, Saad)

San Jose – Carolina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 4. Goodrow (Labanc, M. Karlsson), 11. Hertl (Labanc, Couture), 29. T. Meier (Šimek, J. Thornton), 36. Pavelski (T. Meier, J. Thornton), 56. Sörensen (T. Meier, J. Thornton) – 39. Wallmark (D. Hamilton, Slavin)

Viac na túto tému: #NHL #St. Louis Blues #Edmonton Oilers