Tatar dal desiaty gól v sezóne. Noc však patrila mladému Fínovi Lainemu

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na nedeľu svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne NHL, jeho Montreal však prehral doma s Bostonom 2:3.

25.11.2018 07:48 , aktualizované: 08:44
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar v tvrdom súboji s obrancom Bostonu Toreym Krugom.

Hostia viedli po prvej tretine dvojgólovým rozdielom, Tatar ale v 51. minúte v presilovej hre vyrovnal na 2:2. Po prihrávke Andrewa Shawa spoza bránky sa presadil pohotovou strelou z prvej, bol to už jeho 19. bod (10+9) v tomto ročníku. O triumfe Bostonu napokon necelé tri minúty pred koncom rozhodol rovnako v početnej výhode John Moore.

Tatar odohral celkovo 14:15 min a vystrelil spolu päťkrát. V bránke Bostonu dostal tentoraz pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask a pri výhre si pripísal 31 úspešných zákrokov. Montreal prehral už štvrtý duel za sebou.

Hviezdou noci bol iba 20-ročný fínsky útočník Patrik Laine, ktorý sa pod triumf Winnipegu na ľade St. Louis 8:4 podpísal piatimi gólmi. Naposledy sa podobný „kúsok“ v NHL podaril Johanovi Franzenovi vo februári 2011. Laine je tretím hráčom histórie, ktorý dosiahol päť gólov v jednom zápase pred dovŕšením 21 rokov – Wayne Gretzky to pred ním dokázal dvakrát a Don Murdoch raz.

Andreas Johnsson zaznamenal už v prvej tretine hetrik a Toronto bez slovenského obrancu Martina Marinčina vyhralo nad Philadelphiou hladko 6:0. Tri góly si pripísal aj Jake Guentzel, Pittsburgh tak nasmeroval k triumfu nad Columbusom 4:2.

Sumáre NHL – sobota:

New York Rangers – Washington 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 10. Vesey (Fast, K. Hayes), 30. Skjei (Br. Smith, K. Hayes), 46. R. Strome (B. Howden, Pionk) – 31. Dowd (Carlson, Connolly), 37. J. Vrána, 40. Ovečkin (Carlson, Orlov), 54. Connolly (Carlson, J. Vrána), 59. T. Wilson (Kempný)

Detroit – Buffalo 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 21. D. Larkin (Mantha, Abdelkader), 54. Mantha (Bertuzzi, Green) – 4. Skinner (Eichel, Ristolainen), 48. T. Thompson (Dahlin, Bogosian), rozhod. sam. nájazd: S. Reinhart

Florida – Chicago 4:5 po predĺžení (2:0, 2:2, 0:2 – 0:1)
Góly: 6. Hoffman (Yandle, Huberdeau), 14. McCann (Sceviour, Kiselevič), 29. Ekblad (Hoffman, Dadonov), 32. Vatrano (Huberdeau, Bjugstad) – 21. Kämpf (Kahun, Forsling), 26. P. Kane (Saad, Forsling), 50. Fortin, 60. DeBrincat (Saad, P. Kane), 63. E. Gustafsson (Schmaltz, Kämpf)

Montreal – Boston 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Góly: 47. Drouin (Alzner, Mete), 51. TATAR (A. Shaw, Agostino) – 14. Backes, 15. DeBrusk (Krug, Krejčí), 58. J. Moore (Backes, Krejčí)
Tomáš Tatar (Montreal) 14:15 min, 1+0, 5 striel na bránku, 2 „hity“

New York Islanders – Carolina 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 4. Filppula (Komarov, Mayfield), 10. Beauvillier (Jo. Bailey, Barzal), 34. Josh Bailey (B. Nelson, Lee), 49. Pelech (Lee, B. Nelson) – 54. Williams (Wallmark, D. Hamilton)

Pittsburgh – Columbus 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Góly: 6. Pearson (P. Kessel, Malkin), 8. Guentzel (Crosby, Letang), 17. Guentzel (Crosby, Letang), 36. Guentzel (Simon, Letang) – 6. Harrington (Jenner, N. Foligno), 34. Atkinson (Dubinsky)

St. Louis – Winnipeg 4:8 (2:2, 0:4, 2:2)
Góly: 14. Perron, 18. Tarasenko, 48. R. O'Reilly (Sanford), 55. Maroon (Perron, Pietrangelo) – 16. Wheeler (Scheifele, Morrissey), 17. Laine (Little, Connor), 22. Laine (Wheeler, Byfuglien), 31. B. Tanev (Perreault, Trouba), 33. Laine (Connor, Little), 37. Laine (Connor, Little), 42. Laine (Little, Connor), 60. Lemieux (Roslovic, Petan)

Toronto – Philadelphia 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)
Góly: 5. A. Johnsson (Connor Brown, Ožiganov), 7. A. Johnsson, 8. Marleau, 13. A. Johnsson, 32. Leivo (Marner), 38. Tavares (Marner, Rielly)

Colorado – Dallas 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 34. MacKinnon (Rantanen, Landeskog), 58. Compher (Kerfoot, Jost), 59. Rantanen (E. Johnson, MacKinnon) – 52. Faksa (A. Radulov), 56. Jamie Benn (Seguin, Radulov)

Los Angeles – Vancouver 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 28. Doughty (Kopitar, J. Carter), 37. Luff (Hagelin, Kempe) – 26. Gaudette (Virtanen, Goldobin), 33. Gagner (Horvat, Pettersson), 51. Pettersson, 59. Motte

Vegas – San Jose 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. W. Karlsson (McNabb, Marchessault), 5. C. Miller (R. Smith), 10. Pacioretty

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Patrik Laine