Halák vychytal ďalší veľký triumf - 36 zákrokov, 97,3% a druhá hviezda

Slovenský brankár Jaroslav Halák bol jednou z hlavných postáv pri víťazstve Bostonu nad Pittsburghom (2:1 pp) v piatkovom zápase NHL. Halák kryl 36 z 37 streleckých pokusov hostí, mal vysokú úspešnosť zásahov 97,3% a napokon ho vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

24.11.2018 07:34
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák.

O triumfe Bruins rozhodol na konci druhej minúty predĺženia Joakim Nordström. Boston odohral piaty zápas za desať dní a štvrtý bez svojho kapitána Zdena Cháru, ktorý pauzuje pre zranenie kolena. Pittsburgh prehral aj piaty duel na ľade súpera v sérii a zostáva na 14. priečke tabuľky Východnej konferencie NHL.

Mladý obranca Erik Černák sa dvoma asistenciami podpísal pod víťazstvo Tampy Bay nad Chicagom (4:2). Pre 21-ročného rodáka z Košíc to bol šiesty zápas v NHL v kariére a zároveň prvý viacbodový. Celkovo mal v piatok bohatý štatistický výkaz. Počas 16:45 min si pripísal aj 3 plusové body, 2 strely, 5 bodyčekov a zablokoval jeden pokus súpera. Dvoma presnými zásahmi sa na strane víťazného tímu blysol Tyler Johnson.

Hráči Lightning si udržali vedúcu pozíciu vo Východnej konferencii o bod pred hokejistami Buffala. Tí si poradili doma s Montrealom 3:2 po predĺžení. Donedávna len priemerní Sabres už osem zápasov za sebou nepoznajú prehru. O víťazstvo ich nepripravil ani Tomáš Tatar. Slovenský útočník Canadiens si počas 13:42 min na ľade pripísal jednu asistenciu, už deviatu v sezóne.

O triumf „šablí“ sa výrazne zaslúžil Jeff Skinner. Najprv 2:26 min pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a na začiatku štvrtej minúty predĺženia v presilovke rozhodol o dvoch bodoch pre domácich. Dvadsaťšesťročný Skinner sa so 17 gólmi dotiahol na streleckého lídra súťaže Davida Pastrňáka z Bostonu.

„Má mentalitu psa, ktorý bojuje o kosť. Žiadny puk nie je pre neho stratený a profituje z toho celý náš tím,“ povedal tréner Buffala Phil Housley o Skinnerovi. „Tešíme sa z toho, že naďalej víťazíme. Veď kto by už len chcel prehrávať… Už zajtra nás však čaká ďalší náročný test proti Detroitu,“ skonštatoval kapitán Sabres Jack Eichel.

V piatkovom bohatom 15-zápasovom dianí v NHL sa predstavil ešte jeden Slovák. Obranca Christián Jaroš bol pri prehre Ottawy v Dallase (4:6). Počas 10:22 min na ľade predviedol 3 „hity“ a 1 strelu zablokoval.

Hokejisti Philadelphie zvíťazili nad New Yorkom Rangers (4:0) a ziskom dvoch bodov poskočili z predposledného na jedenáste miesto Východnej konferencie. Calvin Pickard predviedol 31 zákrokov a prvý shutout v sezóne, Flyers prerušili sériu štyroch prehier. „Veľmi sme už potrebovali toto víťazstvo. Odohrali sme dobrý zápas, najmä jeho koniec bol výborný,“ pochválil svojich zverencov tréner Dave Hakstol.

Sumáre NHL – piatok:

Philadelphia – New York Rangers 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 14. Konecny (Couturier, Giroux), 55. Couturier (Konecny, Giroux), 58. Weal, 59. Couturier (Konecny)

Anaheim – Edmonton 2:1 po predĺž. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 60. N. Ritchie (Rakell, Pettersson), 61. Rakell (Montour, Getzlaf) – 49. Nugent-Hopkins (McDavid, Chiasson)

Buffalo – Montreal 3:2 po predĺž. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 13. Mittelstadt (Sheary, McCabe), 59. Skinner (Reinhart, Bogosian), 64. Skinner (Eichel, Dahlin) – 39. Gallagher (Danault, TATAR), 49. A. Shaw (Schlemko, Danault)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:42 min, 1 asistencia, 1 „hit“

Minnesota – Winnipeg 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Góly: 44. Niederreiter (Pateryn, Stalock), 52. Fehr (Niederreiter, Dumba), 58. E. Staal (Dumba, Mikael Granlund), 59. Parise (Spurgeon, Suter) – 17. Laine (Myers, Little), 39. Ehlers (Perreault, Morrissey)

New Jersey – New York Islanders 3:4 po predĺž. (0:1, 1:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 32. Hall, 43. Boyle (Coleman, Vatanen), 60. Johansson (Hall, Butcher) – 8. Eberle (Beauvillier), 35. Lee (Filppula, Mayfield), 53. Leddy (Filppula), 64. Barzal (Nelson)

Washington – Detroit 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 33. T. Wilson (Bäckström, Ovečkin), 47. Kempný (Boyd, Burakovsky), 49. Ovečkin (Dowd, T. Wilson) – 9. Athanasiou (Vanek, DeKeyser)

Vegas – Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 37. Tuch (Eakin, Pacioretty), 43. C. Miller (R. Smith, Tuch)

Columbus – Toronto 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4. J. Anderson (Jenner, N. Foligno), 10. J. Anderson (Sedlák, Harrington), 37. Atkinson (Wennberg), 44. Hannikainen (Panarin, R. Murray) – 17. Hainsey (P. Lindholm, Ožiganov), 23. Kapanen (Kadri)

Boston – Pittsburgh 2:1 po predĺž. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0) Góly: 34. DeBrusk (Krejči, K. Miller), 62. Nordström (Krug, Pastrňák) – 27. Malkin (Letang, Kessel)
Jaroslav Halák (Boston) odchytal 61:57 min, 36 zákrokov z 37 striel, úspešnosť 97,3%, 2. hviezda zápasu

Carolina – Florida 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 20. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 48. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 49. Teräväinen (Aho), 58. Martinook (Wallmark) – 55. Brouwer (Matheson)

Tampa Bay – Chicago 4:2 (4:1, 0:1, 0:0)
Góly: 1. T. Johnson (Kučerov, ČERNÁK), 8. T. Johnson (Point, Kučerov), 11. Point (Kučerov, ČERNÁK), 15. Callahan (McDonagh) – 12. Anisimov (DeBrincat, N. Schmaltz), 39. Toews (Keith)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:45 min, 2 asistencie, 3 plusové body, 2 strely, 5 „hitov“, 1 zablokovaná stre­la

Arizona – Colorado 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Góly: 54. Strome (Perlini, Goligoski) – 8. Compher (Nieto), 9. Compher, 10. Rantanen (Landeskog), 47. Barrie (MacKinnon, Cole), 56. Landeskog (Rantanen, MacKinnon) Richard Pánik (Arizona) odohral 18:42 min, 3 strely, 7 „hitov“, 2 zablokované strely, 1 mínuska, 1/1 vhadzovanie

Dallas – Ottawa 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Góly: 11. Jamie Benn (Seguin, Radulov), 33. Heiskanen (Radulov, Janmark), 39. Fedun (Shore, Hintz), 45. Heiskanen (Janmark, Shore), 47. Comeau (Lindell, Dickinson), 58. Bayreuther – 4. Dzingel (B. Ryan, Chabot), 31. B. Tkachuk (Chabot, B. Ryan), 51. Lajoie (Duchene), 54. Z. Smith (B. Ryan, Duchene)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 10:22 min, 3 „hity“, 1 zablokovaná stre­la

St. Louis – Nashville 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Góly: 10. Barbašev (J. Schmaltz), 14. O'Reilly (Blais, Pietrangelo), 16. B. Schenn, 21. Sanford (O'Reilly, Tarasenko), 32. Fabbri (Thomas), 55. Pietrangelo (B. Schenn, Thomas) – 15. Bonino (Ekholm, Johansen), 57. Hartman (Fiala, Hamhuis)

San Jose – Vancouver 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Couture (E. Karlsson, Labanc), 20. Meier (Thornton, Burns), 44. E. Karlsson (Thornton, Labanc), 50. M. Karlsson (E. Karlsson, Dillon)