Tatar rozhodol gólom o triumfe nad bývalým klubom, Halák potiahol Bruins

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil víťazný gól pri triumfe Montrealu Canadiens nad Vegas Golden Knights 5:4 v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL.

10.11.2018 22:29 , aktualizované: 11.11.2018 06:39
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar oslavuje gól Montrealu proti Vegas.

Dvadsaťsedemročný krídelník skóroval v 53. min duelu. Canadiens získali puk pri napádaní obrancov „zlatých rytierov“ a Tatar sa spolu s Philipom Danaultom rútili na brankára Vegas Marca-Andrého Fleuryho.

Slovenský útočník chcel prihrať nakorčuľovanému Danaultovi, puk z Tatarovej hokejky sa však od Fleuryho betónov odrazil do siete.

„Bol to šťastný odraz puku. Chcel som prihrať Philipovi, videl som ho na ľavej strane. Puk sa však šťastne odrazil až do siete,“ popísal gólovú situáciu Tatar po stretnutí pre zámorské médiá.

Canadiens prehrávali po úvodnej dvadsaťminútovke 0:2, v druhej tretine však skóre duelu otočili. Presadili sa Andrew Shaw, Charles Hudon a Jesperi Kotkaniemi.

„Rozhodne sme potrebovali toto víťazstvo. Na začiatku sa nám nedarilo, potom sme sa však odrazili k dobrému výkonu. Začali sme predvádzať našu hru a potom sa nám už darilo,“ uznal Tatar.

Držiteľ striebornej medaily z MS 2012 doposiaľ odohral v aktuálnej sezóne 17 zápasov so ziskom 15 bodov (7+8) a je druhý najproduktívnejší hráč Canadiens po 21-bodovom Maxovi Domim.

Gólom proti Vegas Tatar natiahol minisériu presných zásahov, v posledných troch dueloch skóroval štyrikrát.

Slováci zažiarili v zápasoch NHL Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Brankár Bostonu Jaroslav Halák likviduje šancu...

Rodák z Ilavy rozhodol zápas proti bývalému tímu. Práve Golden Knights ho v lete vymenili do kanadského klubu za Maxa Paciorettyho.

„Bol som extrémne motivovaný, aby som zdolal mojich bývalých spoluhráčov. Zápas proti nim mal nepochybne špeciálny náboj,“ priznal Tatar.

Paciorettyho návrat do Montrealu nebol víťazný. Bývalý kapitán „Habs“ bol s deviatimi strelami najaktívnejším „zlatým rytierom“, z triumfu sa však radovali domáci hokejisti. „Naozaj som veľmi chcel zvíťaziť,“ uviedol Pacioretty.

Boston so Zdenom Chárom a Jaroslavom Halákom v zostave triumfoval 5:1 nad Torontom, za ktoré nastúpil obranca Martin Marinčin.

Halák si pripísal 40 úspešných zákrokov a stal sa druhou hviezdou zápasu. Zároveň si napravil chuť po nevydarenom predchádzajúcom súboji s Vancouverom, v ktorom inkasoval päťkrát z 19 striel.

Tridsaťtriročný gólman nastúpil do desiateho stretnutia v sezóne a pripísal si piaty triumf. Jeho štatistiky sú na vysoko nadpriemernej úrovni, priemerne inkasoval 1,86 gólu na zápas a zneškodnil 94,1% striel. Pripísal si tiež dve čisté kontá.

„Kľúčovým bolo pre nás ubránenie prvého oslabenia v úvodnej tretine. Od toho sme sa odrazili k dobrému výkonu,“ uviedol Halák. Obrancovia Chára s Marinčinom sa nezapísali do kanadského bodovania.

Kapitán Bruins odohral 21:04 min, pripísal si dva plusové body a napočítali mu jeden „hit“. Zadák Maple Leafs odohral zhruba o šesť minút menej, inkasoval dve trestné minúty a rozdal jeden bodyček.

Ottawa s Christiánom Jarošom zvíťazila na ľade Tampy Bay 6:4, hoci po druhej tretine prehrávala 2:4. Slovenský obranca strávil na ľade vyše 13 minút.

Pittsburgh zvíťazil nad Arizonou v zostave bez Richarda Pánika 4:0 a ukončil sériu piatich prehier. Casey DeSmith zneškodnil všetkých 39 striel.

Hokejisti Philadelphie deklasovali na vlastnom ľade Chicago 4:0. Flyers triumfovali vďaka svojej efektivite a výbornému brankárovi Brianovi Elliottovi.

O aktivite hostí svedčí i pomer striel na bránku, 33:25 v prospech Blackhawks (v tretej tretine 12:4). Blackhawks utrpeli siedmu prehru za sebou.

Casey DeSmith zneškodnil všetkých 39 striel. Los Angeles Kings v bráne bez Petra Budaja prehrali s Calgary Flames 0:1.

Buffalo triumfovalo nad Vancouverom 4:3 po samostatných nájazdoch. Sabres v úvode tretej tretiny prehrávali 1:3, ale dvoma gólmi v priebehu 40 sekúnd v závere vyrovnali. O triumfe domáceho tímu rozhodol v záverečných nájazdoch Casey Mittelstadt.

Výsledky NHL:

Montreal – Vegas 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Góly: 27. Hudon (Kotkaniemi, Mete), 28. A. Shaw (Drouin, Domi), 30. Kotkaniemi (Lehkonen, Agostino), 50. A. Shaw (Domi, Petry), 53. TATAR (Danault) – 18. B. Hunt (W. Karlsson, Hyka), 19. Marchessault (R. Smith, W. Karlsson), 35. Tuch (C. Miller, Eakin), 44. W. Karlsson (Hyka, B. Hunt)
Tomáš Tatar (Montreal) 16:10 min, 1+0, 3 strely

Boston – Toronto 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 17. Bergeron (Pastrňák), 26.. Pastrňák (Bergeron, Grzelczyk), 31. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 55. Pastrňák (Marchand, Krug), 55. Nordström (Krejčí) – 40. Tavares (Marner, Rielly)
Zdeno Chára (Boston) 21:04 min, 0+0, +2, 1 „hit“
Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, 40/41, úspešnosť 97,8%, 2. hviezda
Martin Marinčin (Toronto) 15:08 min, 0+0, 2 trestné minúty, 1 „hit“

Buffalo – Vancouver 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Beaulieu (Okposo, Dahlin), 58. Skinner (S. Reinhart, Ristolainen), 59. S. Reinhart (Ristolainen, Dahlin), rozhod. sam. nájazd: Mittelstadt – 39. Eriksson (Markus Granlund, Horvat), 40. Virtanen (Roussel), 44. Gudbranson (Eriksson, Roussel)

Philadelphia – Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 15. Giroux, 30. Couturier (Giroux), 45. Couturier (Giroux, Provorov), 59. Patrick (Couturier)

Dallas – Nashville 4:5 po predĺžení (1:0, 2:1, 1:3 – 0:1)
Góly: 14. Pitlick (Faksa), 27. Seguin (Honka, Ničuškin), 35. Spezza (Gurianov, Lindell), 49. Gurianov (Gleason, Jamie Benn) – 21. Hartman, 41. Johansen (Josi, Arvidsson), 42. Y. Weber (Fiala, Bitetto), 60. Josi (Johansen, F. Forsberg), 63. Ekholm (Turris, P. K. Subban)

Carolina – Detroit 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 17. B. McGinn (H. Fleury, Di Giuseppe), 29. Ferland (Aho, Teräväinen), 38. D. Hamilton (Aho, Teräväinen) – 9. Athanasiou (Nick Jesen, F. Nielsen), 47. Mantha (Athanasiou, Nyquist), 50. Mantha (Helm, Larkin), rozhodujúci sam. nájazd F. Nielsen

Columbus – New York Rangers 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 3:3, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 20. Atkinson (Dubois, S. Jones), 32. Dubois (S. Jones, Panarin), 33. N. Foligno (Jenner, Nutivaara), 37. Wennberg (S. Jones) – 6. Zibanejad (Bučnevič, Namestnikov), 27. Bučnevič (Vesey), 29. Kreider (K. Hayes, DeAngelo), 40. Vesey (K. Hayes, Shattenkirk), rozhodujúci sam. nájazd Vesey

Florida – New York Islanders 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 7. Malgin (McCann, Bjugstad), 40. Hoffman (Dadonov, Matheson), 45. Barkov (Yandle), 60. Brouwer (Huberdeau) – 8. Barzal (Lee), 29. B. Nelson (Mayfield, Kühnhackl)

Pittsburgh – Arizona 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 27. Crosby (P. Kessel, Guentzel), 29. Simon (Rust, Määttä), 40. Hörnqvist (Simon, J. Johnson), 48. Dumoulin (Crosby, Guentzel)

Tampa Bay – Ottawa 4:6 (1:2, 3:0, 0:4)
Góly: 9. Joseph (Sergačev, Coburn), 21. Hedman (Andrej Vasilevskij), 30. Coburn (Killorn, Joseph), 35. Joseph (Killorn, Cirelli) – 5. Duchene (White), 8. B. Ryan (Ceci), 41. B. Tkachuk, 49. White (B. Tkachuk, B. Ryan), 51. Dzingel (Duchene), 60. Mark Stone (Duchene, B. Ryan)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 13:15 min, 0+0, 2 trestné minúty, 1 „hit“

Los Angeles – Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 3. Hamonic (Czarnik, Hanifin)

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Detroit Red Wings #Chicago Blackhawks #Philadelphia Flyers