Plekanec po 1001. zápase ukončil kariéru v NHL. Zvažuje návrat do Česka

09.11.2018 17:42, aktualizované: 19:43
Tomš Plekanec
Tomáš Plekanec s mamou, synmi Matyášom a Adamom a predstaviteľmi Montrealu pred svojím 1000. zápasom v NHL 17. októbra 2018. Autor: ,

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec ukončil kariéru v zámorskej NHL. S vedením klubu Montreal Canadiens sa dohodol na rozviazaní kontraktu, ktorý mu mal platiť do konca sezóny. Tridsaťšesťročný center na piatkovej tlačovej konferencii v Montreale takisto uviedol, že zvažuje pokračovanie hráčskej kariéry v rodnej krajine.

„Vždy som sa chcel rozlúčiť s NHL ako hráč Montrealu Canadiens,“ vyhlásil Plekanec. „Chalani mi budú chýbať. Boli pre mňa ako druhá rodina, veď každé ráno som chodil medzi nich. Určite ich však budem ďalej sledovať a držať im palce.“

Plekanec nedávno odohral jubilejný 1000. zápas v NHL a strelil v ňom svoj zatiaľ jediný gól v sezóne. Spoluhráč Slováka Tomáša Tatara strávil v tíme Canadiens celú svoju profiligovú kariéru, s výnimkou krátkej zastávky v Toronte na konci minulého ročníka.

Pred touto sezónou sa do Montrealu vrátil, keď podpísal ročný kontrakt na 2,25 milióna dolárov s možnosťou zarobiť si na bonusoch ďalších 1,25 milióna. V zostave ale často absentoval, väčšinu zápasov sledoval z tribúny. Plekanca aktuálne trápia problémy s chrbtom, klub ho na konci októbra zaradil na listinu zranených hráčov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Congrats Pleky 1000 games what a milestone . Cheers to many more @tomasplekanecofficial #plekynahrad #1000jedostno #bavendo

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Tatar (trto90) (@tomastatar90),

Canadiens ho pred ukončením zmluvy museli podľa pravidiel zapísať na listinu nechránených hráčov. Z nej by si ho teoreticky ešte mohol stiahnuť hociktorý iný profiligový klub, Plekanec však dal jasne najavo, že inde v zámorí už hrať nechce.

„Organizácia urobila hokejové rozhodnutie o ‚Plekyho‘ budúcnosti. Bolo to ťažké. Tomáš bude navždy súčasnosťou rodiny Canadiens,“ povedal generálny manažér „Habs“ Marc Bergevin. Ten potvrdil, že nedávno skúšal Plekanca vymeniť do iného tímu.

Celkovo odohral skúsený útočník v NHL 1001 duelov, z toho 984 v drese Montrealu, počas profiligovej kariéry nazbieral 608 bodov (233+375) v základnej časti a 53 bodov (18+35) v 94 stretnutiach play off. Od sezóny 2010/2011 až do záveru ročníka 2017/2018 bol kapitánom „Habs“.

#Montreal Canadiens #Tomáš Plekanec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku