Jarošova Ottawa dostala v Buffale nevídanú facku. Halákove čary nepomohli

Hokejisti Ottawy so slovenským obrancom Christiánom Jarošom v zostave neuspeli ani v piatom z ostatných šiestich zápasov zámorskej NHL, hráčom domáceho Buffala podľahli v sobotu hanebne 2:9.

03.11.2018 22:26 , aktualizované: 04.11.2018 08:24
Kyle Okposo Foto: ,
Kyle Okposo z Buffala pred brankárom Ottawy Mikome McKennom.

Sabres boli lepší od začiatku do konca. V prvej tretine strelili tri góly, v druhej pridali ďalšie štyri. Najviac sa darilo prvému útoku Buffala – krídelníci Jeff Skinner a Jason Pominville strelili zhodne po dva góly a na jeden prihrali. Ich center a kapitán tímu Jack Eichel si pripísal tri asistencie.

Ottawa dala možnosť obom gólmanom, ale ani jeden nepomohol odvrátiť vysoký nezdar. Najprv sa do bránky postavil Craig Anderson, po troch inkasovaných góloch ho vystriedal 35-ročný Mike McKenna, pre ktorého to bol iba 25. štart v NHL.

Jaroš odohral 16:06 min a prezentoval sa 2 strelami na bránku i 3 „hitmi“. V úvode druhej tretiny sedel na trestnej lavici za podrazenie súpera a Buffalo jeho vylúčenie využilo na zvýšenie na priebežných 4:0.

Ani 39 zákrokov slovenského brankára Jaroslava Haláka nepomohlo hokejistom Bostonu k víťazstvu na ľade Nashvillu, keďže zlyhali všetci strelci „medveďov“. Nashville zvíťazil 1:0 gólom švajčiarskeho obrancu Romana Josiho z 15. min. Bol to v jeho podaní 82. gól a trojstý bod v zámorskej profikariére.

Viacero dôvodov na oslavu mal fínsky brankár Predators Pekka Rinne. V deň svojich 36. narodenín vychytal druhý shutout v sezóne a zároveň predĺžil zmluvu so svojím tímom do konca sezóny 2020/2021. Hokejisti Nashvillu vyhrali tretí zápas v sérii a s 22 bodmi zo 14 stretnutí sú na čele NHL.

„Nemôžem byť šťastnejší v tento deň. Predĺženie zmluvy a potom shutout. Veľmi pekne ďakujem tejto organizácii, že mi už tak dlho dáva šancu a pomáha plniť môj sen,“ uviedol Pekka Rinne podľa webu nhl.com.

„Nemyslím si, že v prvej tretine sme hrali svoju hru. V druhej tretine sa to zlepšilo, ale bol to jeden z tých zápasov, keď súperov brankár zachytal veľmi dobre,“ povedal Jaroslav Halák. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer 23 minút bez strely na bránku.

Buffalo – Ottawa 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)
Góly: 6. Okposo (C. Nelson, Sobotka), 7. Skinner (Eichel, Pominville), 15. Pominville (Skinner, Eichel), 26. Skinner (S. Reinhart, Mittelstadt), 26. Girgensons (Berglund, Johan Larsson), 28. Pominville, 28. Sheary (S. Reinhart), 46. Berglund (Ristolainen, Girgensons), 54. Mittelstadt (Sheary, Scandella) – 27. M. McCormick (Bödker), 55. Ceci (Chabot, Mark Stone)
Christián Jaroš (Ottawa) 16:06 min, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku, 3 „hity“

Montreal – Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 1, Domi – 14. Stamkos (Kučerov), 17. J.T. Miller (Stralman), 41. Stamkos (Kučerov, Stralman), 56, Gourde (Point, Stralman) Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:54 min, 3 strely, 2 trestné minúty, 1 zablokovaná stre­la

Detroit – Edmonton 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 15. De la Rose /Nyquist, Rasmussen), 40. DeKeyser (Glendening, Frk), 59. Bertuzzi (Larkin, Nyquist) – 1. Caggiula (McDavid, Klefbom), 22, Chiasson (McDavid, A, Larsson), 35. Brodziak (Khaira), 49. Brodziak (Khaira)

New York Islanders – New Jersey 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 8. Eberle (Lee, Bailey), 56, Nelson (Bailey), 60. Mayfield

Pittsburgh – Toronto 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 10. Tavares (Marner, Hainsey), 21. Marleau (Kapanen, Kadri), 32. Rielly (Tavares, Kapanen), 56, Rielly (Marner, Gardiner), 60. Hyman

Washington – Dallas 3:4 po predĺžení (0:2, 2:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 21. Bäckstrom (Burakovsky, Kempný), 33. Connolly (Eller, Jaškin), 48. Kuznecov (Oshie, Bäckstrom) – 11. Spezza (Smith), 12. Pitlick, 31. Jamie Benn (Spezza, Ničuškin), 64. Dickinson

St. Louis – Minnesota 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Góly: 12. O'Reilly (Tarasenko, Dunn) – 5. E. Staal (Seeler), 6. Seeler (Coyle, Greenway), 19. J.T. Brown (Fehr), 36. Dumba (Mikael Granlund, Greenway), 50. Fehr (M. Foligno, Seeler)

Nashville – Boston 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 15. Josi (Ellis, Bonino)
Zdeno Chára odohral 22:56 min, 1 „hit“, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 57:43 min, 39 zákrokov, 97,5-percentná úspešnosť

Vegas – Carolina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Hunt (Haula, Hyka), 23. Reaves (Theodore, Haula), 44. Carrier (Holden)

Calgary – Chicago 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Góly: 5. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm), 39. M. Tkachuk (Hamonic, Backlund), 54. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm), 56. Michael Frolík (S. Bennett), 60. Backlund (E. Lindholm) – 14. Toews (P. Kane, Seabrook), 20. Rutta (Martinsen, Fortin), 33. Saad (DeBrincat, Jokiharju)

Los Angeles – Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 13. Iafallo (D. Brown, Carter), 31. Carter (Kovaľčuk, Doughty), 48. Kopitar (D. Brown, Doughty), 49. D. Brown – 41. Werenski (Jenner, J. Anderson)

San Jose – Philadelphia 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 4. Meier (Hertl, Vlasic), 31. Pavelski (Labanc, Burns), 56. Thornton (Labanc, Dillon), 61. Meier (Couture) – 1. Patrick (Konecny, Lindblom), 17. Weal (Simmonds, Weise), 40. Voráček (Lindblom, Provorov)

Viac na túto tému: #Buffalo Sabres #Ottawa Senators