Veľká šanca pre Budaja. Quick bude chýbať niekoľko mesiacov

01.11.2018 10:05
Budaj
Peter Budaj (vľavo) ešte v drese Tampy Bay. Autor: ,

Brankár Los Angeles Jonathan Quick absolvoval operáciu kolena a na neurčito vypadol zo súťažného kolotoča zámorskej NHL.

Brankár Los Angeles Jonathan Quick absolvoval operáciu kolena a na neurčito vypadol zo súťažného kolotoča zámorskej NHL.

Quickovi zreparovali chirurgovia poškodený meniskus. Tridsaťdvaročný brankár v tejto sezóne odchytal dosiaľ štyri stretnutia s nulou v kolónke víťazstiev a priemerom 4,55 inkasovaného gólu. Už predtým nútene vynechal päť zápasov pre zranenie v dolnej časti tela, ktoré si privodil 6. októbra počas tréningu.

„Zranenia sú súčasťou života, viac k tomu neviem povedať. Nemyslím si, že by Quick urobil niečo zle, práve naopak. Bol vo všetkom dôsledný a napriek tomu sa zranil. Takéto veci sa stávajú a treba sa s nimi vyrovnať,“ povedal podľa nhl.com tréner Kings John Stevens.

Počas absencie brankárskej jednotky je v prvom tíme Los Angeles slovenský gólman Peter Budaj, ktorý tvorí tandem s Jackom Campbellom. Podľa pozorovateľov bude 26-ročný Campbell jednotkou (dosiaľ bilancia 3 víťazstva, 4 prehry a priemer 2,72 gólu) a chrbát by mu mal kryť 36-ročný Budaj, ktorý začal sezónu v záložnom tíme Ontario Reign v AHL.

Americké médiá pripomínajú, že tím Los Angeles Kings sa ocitol v takmer identickej situácii ako pred dvoma rokmi. Vtedy sa Quick dlhodobo zranil hneď v prvom súťažnom zápase sezóny a Budaj sa predstavil v dovedna 53 zápasoch s bilanciou 27 víťazstiev a 7 shutoutov.

„Je to tak trochu situácia v štýle déjá vu pre Kings. Aj pred dvoma rokmi sa Quick zranil a kým sa vrátil na ľad, Budaj skvelým spôsobom ťahal Los Angeles d play off. Napokon sa im to tesne nepodarilo. Budaja neskôr vo februári 2017 klub vymenil do Tampy Bay, ale v júni 2018 sa vrátil do organizácie Kings,“ napísal portál theathletic.com.

#Peter Budaj #NHL #Los Angeles Kings #Jonathan Quick
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

139,99
Amore červené ruže Grand

Amore červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk