Tatar opäť hviezdou. Montreal rozhodol po jeho prihrávke v samom závere

Hokejový útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k víťazstvu Montrealu nad St. Louis 3:2 v zápase NHL. Slovák bodoval v treťom zápase za sebou a vyhlásili ho za druhú hviezdu.

18.10.2018 06:46 , aktualizované: 07:16
Tomáš Tatar, Brendan Gallagher Foto: ,
Tomáš Tatar so strelcom víťazného gólu Montrealu proti St. Louis Brendanom Gallagherom.

Tatar sa podieľal na víťaznom góle svojho tímu 10,5 sekundy pred koncom tretej tretiny. Za nerozhodného stavu 2:2 ťažil z chyby obrancu Coltona Parayka, puk posunul k Brendanovi Gallagherovi a ten zblízka rozhodol o víťazstve Canadiens.

Tatar odohral 14:07 min, štatistiky si rozšíril aj o plusový bod a tri strely. V šiestich dueloch tejto sezóny má na konte už 8 bodov (3+5) a naďalej zostáva najproduktívnejším mužom zostavy. Montreal vyhral tretíkrát za sebou.

„Dosahovanie víťazstiev je zábavné a zároveň je potešiteľné, že každý hráč prichádza na ľadovú plochu s tým, že má v zostave dôležitú úlohu. Nech sa deje v tíme hocičo, dostávate priestor v kľúčových momentoch a dôležitých minútach zápasov. Myslím si, že každý cíti zodpovednosť za svoju prácu, a tak v mužstve vládne dobrá atmosféra,“ povedal pre oficiálny web zámorskej profiligy strelec víťazného gólu Gallagher.

Zaujímavosťou je, že kanadský tím v predchádzajúcich piatich meraniach síl nedokázal zdolať „bluesmanov“.

Boston v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehral na ľade Calgary 2:5. V bránke hostí dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Fín Tuukka Rask. Ten zlikvidoval 24 z 28 striel domácich „plameňov“ a dosiahol úspešnosť zákrokov iba 85,7 %. Halák, by mal dostať priestor v najbližšom súboji na klzisku Edmontonu Oilers.

Kapitán hosti Zdeno Chára strávil na ľadovej ploche viac ako 18 minút bez bodového zisku. Calgary ťažilo v zápase z výbornej prvej tretiny, v ktorej dosiahlo tri góly a tento náskok si udržiavalo až do záveru.

Kľúčovou postavou duelu bol český útočník Michael Frolík s bilanciou 2+0, Johnny Gaudreau sa prezentoval stým gólom v NHL.

Alexander Ovečkin pomohol dvoma gólmi k víťazstvu Washingtonu nad New Yorkom Rangers 4:3 po predĺžení. V extra čase rozhodol o triumfe obhajcu Stanleyho pohára sviatočný strelec Matt Niskanen.

Anaheim si poradil doma s ďalším newyorským tímom, Islanders pokorili presvedčivo 4:1. V drese kalifornského klubu dvakrát skóroval Ryan Kesler, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu duelu.

Sumáre NHL

Montreal – St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 1. Domi (Lehkonen, Mi. Reilly), 28. Mi. Reilly (Hudon, Drouin), 60. Gallagher (TATAR) – 24. Dunn (Tarasenko, R. O'Reilly), 57. B. Schenn (Steen, Perron)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:07 min, 0+1, 3 strely na bránku, 1 pluska

Washington – New York Rangers 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 15. Carlson (Bäcsktröm), 24. Ovečkin (Carlson, Connolly), 38. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 63. Niskanen (Kuznecov, Oshie) – 7. Zibanejad (Kreider, Pionk), 33. J. Vesey (Pionk, Howden), 51. Kreider (Pionk, Zibanejad)

Calgary – Boston 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly: 6. Frolík (Backlund, M. Tkachuk), 16. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 17. Välimäki (Mi. Stone, Jankowski), 24. Frolík (Backlund), 60. M. Tkachuk (Mi. Stone) – 23. Bergeron (Krejčí), 34. Marchand (Bergeron, Pastrňák)
Zdeno Chára (Boston) odohral 18:20 min, 1 strela na bránku

Anaheim – New York Islanders 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 20. Kesler (Steel, Rakell), 29. Kesler (Cogliano, Fowler), 41. Henrique (Comtois), 60. H. Lindholm (Street) – 60. Cizikas (Johnston, Mayfield)

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Boston Bruins