Hokejisti Toronta v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL v Chicagu 7:6 po predĺžení.

08.10.2018 06:55
nhl Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Toronta.

Marinčin nastúpil na ľad NHL prvýkrát v tejto sezóne a počas takmer 15 minút si pripísal jednu strelu, dva bodyčeky, jednu zablokovanú strelu a aj mínusový bod. V drese Toronta sa blysla prvým hetrikom letná posila z NY Islanders John Tavares, ale o víťazstve hostí rozhodol až po 19 sekundách predĺženia obranca Morgan Rielly.

Domácim nestačil ani heroický záver tretej tretiny v podaní Patricka Kana, ktorý si dvoma gólmi v rozpätí 55 sekúnd vynútil predĺženie a zabezpečil pre svoj tím aspoň bod.

„Výborne sme sa vrátili v závere, ale chcelo to pridať ešte jeden gól v predĺžení. V tomto ohľade je to ťažká prehra,“ uviedol Patrick Kane na webe NHL. „Snažím sa podávať vyrovnané výkony. Očakávam od seba veľa, keďže sa denne poctivo pripravujem s pukom aj bez neho. Veci sa zlepšujú, cítim to. Som na tom čoraz lepšie, ale viem, že je stále dostatok priestoru na výkonnostný rast,“ skonštatoval John Tavares.

„Bola to vzrušujúca zábava pre divákov, predviedli sme toho dosť veľa, čo by ich pobavilo. Na začiatku sme sa len dívali, ako hrá súpera, zrejme prílišný rešpekt. Akonáhle sme však začali hrať my, bolo to dobré,“ zhodnotil tréner Toronta

NHL

Carolina – New York Rangers 8:5 (2:2, 2:2, 4:1)
Góly: 10. Foegele (Williams, Nečas), 15. Martinook (Williams, J. Staal), 30. J. Staal (Foegele, Slavin), 40. Ferland (Faulk), 46. Wallmark (Martinook, Svečnikov), 51. Svečnikov (Faulk, De Haan), 52. Foegele (Williams, J. Staal), 60. Teräväinen (Aho, Ferland) – 1. Vesey (K. Hayes, Fast), 7. Kreider (Howden, Namestnikov), 23. Vesey (Skjei, Chytil), 32. Bučnevič (DeAngelo, K. Hayes), 45. Kreider (DeAngelo, Fast)

Chicago – Toronto 6:7 po predĺž. (2:2, 1:2, 3:2 – 0:1)
Góly: 9. Toews (Kahun, Keith), 13. DeBrincat (Kahun, Keith), 26. Hayden (Jokiharju, Keith), 43. Manning (Seabrook, Kunitz), 59. P. Kane (Jokiharju, Schmaltz), 60. P. Kane (Jokiharju, Schmaltz) – 15. Kapanen (Matthews), 15. Matthews (Kapanen), 24. Tavares (Hyman, Rielly), 28. Tavares (Marner, Rielly), 50. Tavares (Marner), 59. Matthews (Marleau, Gardiner), 61. Rielly (Marleau, Matthews)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 14:58 min, 1 strela, 2 „hity“, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Los Angeles – Detroit 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 25. Kopitar (Kovaľčuk, Muzzin), 37. LaDue (Toffoli), 50. Iafallo (Kovaľčuk), 60. Iafallo (Toffoli, Martinez) – 29. Mantha (Athanasiou, Cholowski), 56. Larkin (Nyquist, Cholowski)

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Martin Marinčin