Boston sa aj vďaka Slovákom otriasol z debaklu. Chára dal gól, 43. shutout Haláka

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na piatok v zámorskej NHL gólom k triumfu Bostonu na ľade Buffala 4:0.

05.10.2018 06:25 , aktualizované: 07:11
Zdeno Chára Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára oslavuje gól proti Buffalu.

Brankár hostí Jaroslav Halák zaznamenal 43. shutout v profilige, keď kryl všetkých 32 striel Sabres. Brad Marchand si pripísal na konto štyri asistencie.

Ďalšie presné zásahy Bruins pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron. Bruins si napravili chuť po úvodnom debakli 0:7 na ľade Washingtonu Capitals.

Chára a Halák hviezdili proti Buffalu Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Brankár Bostonu Jaroslav Halák, kapitán Zdeno...

„Vždy to pomôže, keď strelíte prvý gól a nemusíte doháňať náskok súpera. Naši fanúšikovia dlho čakali na tento gól. Keď sme ho dosiahli, zvyšok zápasu sme už odohrali s pokojom na hokejkách. Uvedomili sme si, že v tomto zápase musíme zahrať oveľa lepšie než v tom prvom. Zrazu sme blokovali strely, vytvárali si priestor. Myslím si, že to bol dobrý 60-minútový výkon,“ povedal Zdeno Chára podľa webu NHL.com.

Proti Washingtonu zasiahol Halák do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre obhajcov Stanleyho pohára, keď vystriedal Fína Tuukku Raska a kryl 16 striel. Od trénera Brucea Cassidyho si vyslúžil pochvalu a v súboji s Buffalom chytal od začiatku.

„Cítim sa výborne. Bolo by to pekné pri akomkoľvek víťazstvo, ale shutout je o to výnimočnejší. Bol to výborný tímový výkon z našej strany. Všetci sme si uvedomili, že včera to bolo zlé a že sa musíme zlepšiť,“ uviedol Jaroslav Halák.

Arizona v zostave s Richardom Pánikom prehrala v Dallase 0:3, Winnipeg bez Marka Daňa triumfoval v St. Louis 5:1. Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom.

Podobne jasné víťazstvo dosiahol aj Winnipeg Jets, ktorý potvrdil úlohu favorita na klzisku St. Louis Blues a triumfoval 5:1. V zostave hostí absentoval Marko Daňo.

Sumáre NHL:

Boston – Buffalo 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Chára (Marchand, McAvoy), 16. Donato (Marchand, Bergeron), 37. Pastrňák (Krejčí, Marchand), 60. Bergeron (Marchand) Zdeno Chára odohral 25:55 min, 1+0, +1, 2 trestné minúty, 2 strely, 1 „hit“, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal celý zápas, 32/32, úspešnosť 100 %

Pittsburgh – Washington 7:6 po predĺžení (2:3, 3:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 2. Oleksiak (Malkin, Kessel), 8. Guentzel (Sprong, J. Schultz), 21. Letang (Crosby, Dumoulin), 36. Guentzel (J. Schultz, Hornqvist), 37. Brassard (Simon, Dumoulin), 43. Malkin (Letang – Crosby), 62. Letang (Malkin, Kessel) – 4. Vrána (Bäckström, Oshie), 5. Orpik, 8. Ovečkin (Djoos, Kuznecov), 24. Carlson (Connolly), 54. Oshie, 54. Oshie (Carlson)

Carolina – New York Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 39. Jordan Staal (D. Hamilton, S. Aho) – 30. V. Filppula (Nelson), 61. Bailey (Barzal, Pulock)

Detroit – Columbus 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 28. Cholowski (Larkin, Nyquist), 37. T. Bertuzzi (Larkin, Nyquist) – 6. Atkinson (Dubois, Panarin), 34. Anderson (Dubinsky, Duclair), 63. Panarin (Foligno, Nutivaara)

New York Rangers – Nashville 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 27. Fast (Chytil), 60. Bučnevič (Zibanejad, Zuccarello) – 24. F. Forsberg (Turris, C. Smith), 44. P. K. Subban (Ekholm, Sissons), 59. Sissons (Ellis, Ekholm)

Ottawa – Chicago 3:4 po predĺžení (3:2, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 7. Z. Smith (C. White, Chabot), 13. Lajoie (Duchene, Dzingel), 17. C. White (Lajoie, Tierney) – 5. DeBrincat, 11. Toews (Gustafsson), 53. Seabrook (P. Kane, D. Kämpf), 61. P. Kane (Toews)

St. Louis – Winnipeg 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Góly: 55. Dunn (R. O'Reilly, Bozak) – 5. Laine (Scheifele, Wheeler), 46. Lowry, 47. Wheeler (Connor, Scheifele), 48. Connor (Trouba, Laine), 52. Tanev (Roslovic, Vesalainen)

Dallas – Arizona 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 25. Shore (Faksa, Carrick), 25. A. Radulov (Ja. Benn, Carrick), 26. J. Klingberg (Lindell, Ja. Benn) Richard Pánik (Arizona) odohral 15:57 min, 0+0, 3 „hity“

Colorado – Minnesota 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 13. Söderberg (Nieto), 31. MacKinnon (Rantanen, Nemeth), 59. Rantanen (Landeskog), 60. Compher (Kerfoot, Söderberg) – 7. Parise (M. Koivu, Niederreiter)

Vegas – Philadelphia 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 7. Audy-Marchessault (Marrill, M-A. Fleury), 48. Bellemare – 12. O. Lindblom (Sanheim, Voráček), 19. Simmonds (Hagg), 23. Simmonds (Voráček, Giroux), 27. Hagg (J. Van Riemsdyk, Vorobiov), 28. Laughton (Gudas, Raffl)

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Jaroslav Halák #Boston Bruins