Dobrá správa. Jaroš zostal v prvom tíme Ottawy, tím začne s 8 obrancami

01.10.2018 08:02
Christián Jaroš
Christián Jaroš. Autor: ,

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš zostal súčasťou tímu Ottawa Senators aj po skončení prípravného obdobia pred novou sezónou NHL.

Tréner Guy Boucher sa rozhodol začať sezónu 2018/2019 s 13 útočníkmi a 8 obrancami a do zadných radov sa napokon vošli aj 22-ročný Slovák Jaroš a ešte o dva roky mladší Maxime Lajoie.

V minulotýždňovom prípravnom stretnutí Ottawa zdolala Chicago na jeho ľade (2:1) a podľa zámorských zdrojov práve v ňom sa obaja mladíci výrazne priblížili k prvému tímu Senators. Jaroš potom ešte nastúpil aj v sobotu doma proti Montrealu (3:0) a až po tomto súboji padla v jeho prípade definitíva.

Súbojom so Chicagom začne Ottawa nový súťažný ročník NHL vo štvrtok 4. októbra.

„Myslím si, že Max aj Jaroš boli výborní. Ukázali, že sú silní a neboja sa hýbať s pukom a korčuľovať. Pre obrancu je zrejme najťažšie rozohrať, keď súper forčekuje. Oni to robili s rozumom. Nahodiť puk na mantinel je predsa jednoduché,“ pochválil svojich mladých spoluhráčov brankár Senators Mike Condon na webe thehockeywriter­s.com..

„Pred každým zápasom Jarošovi vravím, aby hral uvoľnene a mal z toho zábavu. Samozrejme, musí byť aj sebavedomý a mať dostatok energie,“ povedal na adresu slovenského hráča v službách Ottawy jeho o sedem rokov starší kolega z obrany Mark Borowiecki.

Bývalý hráč Luley vo švédskej SHL Christián Jaroš dosiaľ odohral dva zápasy v najprestížnejšej hokejovej klubovej súťaži na svete. Bolo to v minulej sezóne a bez bodového zápisu.

#Christián Jaroš #Ottawa Senators
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk