Drogový kráľ v NHL? Fínska hviezda mala obchodovať s kokaínom

, 28.09.2018 10:21
lehterä hokej nhl
Carl Gunnarsson zo St. Louis Blues sa snaží zastaviť Joriho Lehteru z Philadelphie Flyers. Autor: ,

NHL a kokaín patria k sebe ako futbal a vychladené pivo. Biely prášok je medzi hokejistami veľmi obľúbený. Viacerí z nich boli na tento stimulant pozitívne testovaní a samotná liga priznala, že počet prichytených prípadov narastá.

Tým zatiaľ posledným je Jori Lehterä z Philadelphie Flyers. Fínsky útočník však nemal kokaín užívať pre potešenie, ale zarábať jeho predajom.

Polícia v rodnej krajine ho totiž podozrieva z možného zapletenia sa do distribúcie kokaínu. Lehterä všetky obvinenia poprel a jeho právnik Ari Nieminen zdôraznil, že voči hráčovi nebolo vznesené žiadne obvinenie.

Od polície očakáva vyhlásenie, kde uvedie na pravú mieru nedorozumenia, spomínané v reportáži fínskej televízie MTV. S hráčom komunikoval už aj generálny manažér Flyers Ron Hextall, ale podrobnosti o rozhovore neuviedol.

Podľa webu fínskej televízie MTV zhabala polícia vyše dva kilogramy kokaínu. Ten sa mal od januára 2017 predávať v meste Tampere a iných priľahlých oblastiach. Droga sa mala predávať napríklad v reštauráciách.

V súčasnosti polícia eviduje 23 podozrivých, medzi ktorými je aj Lehterä. Vo väzbe je momentálne sedem ľudí, ale podľa vyhlásenia polície ich počet môže narásť. Okrem samotného kokaínu zabavili aj zlato a šperky v hodnote približne 650.000 eur.

Tridsaťročný Lehterä hrá v NHL od sezóny 2014/2015. Pred prestupom do Philadelphie hrával za St. Louis Blues. Predtým pôsobil v KHL v Lokomotive Jaroslavľ a Sibire Novosibirsk. V drese Fínska hral na ZOH v Soči 2014, kde v zápase o bronz s USA (5:0) prihral na dva góly.

#kokaín #NHL #Jori Lehterä
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku