Drogový kráľ v NHL? Fínska hviezda mala obchodovať s kokaínom

, 28.09.2018 10:21
lehterä hokej nhl
Carl Gunnarsson zo St. Louis Blues sa snaží zastaviť Joriho Lehteru z Philadelphie Flyers. Autor: ,

NHL a kokaín patria k sebe ako futbal a vychladené pivo. Biely prášok je medzi hokejistami veľmi obľúbený. Viacerí z nich boli na tento stimulant pozitívne testovaní a samotná liga priznala, že počet prichytených prípadov narastá.

Tým zatiaľ posledným je Jori Lehterä z Philadelphie Flyers. Fínsky útočník však nemal kokaín užívať pre potešenie, ale zarábať jeho predajom.

Polícia v rodnej krajine ho totiž podozrieva z možného zapletenia sa do distribúcie kokaínu. Lehterä všetky obvinenia poprel a jeho právnik Ari Nieminen zdôraznil, že voči hráčovi nebolo vznesené žiadne obvinenie.

Od polície očakáva vyhlásenie, kde uvedie na pravú mieru nedorozumenia, spomínané v reportáži fínskej televízie MTV. S hráčom komunikoval už aj generálny manažér Flyers Ron Hextall, ale podrobnosti o rozhovore neuviedol.

Podľa webu fínskej televízie MTV zhabala polícia vyše dva kilogramy kokaínu. Ten sa mal od januára 2017 predávať v meste Tampere a iných priľahlých oblastiach. Droga sa mala predávať napríklad v reštauráciách.

V súčasnosti polícia eviduje 23 podozrivých, medzi ktorými je aj Lehterä. Vo väzbe je momentálne sedem ľudí, ale podľa vyhlásenia polície ich počet môže narásť. Okrem samotného kokaínu zabavili aj zlato a šperky v hodnote približne 650.000 eur.

Tridsaťročný Lehterä hrá v NHL od sezóny 2014/2015. Pred prestupom do Philadelphie hrával za St. Louis Blues. Predtým pôsobil v KHL v Lokomotive Jaroslavľ a Sibire Novosibirsk. V drese Fínska hral na ZOH v Soči 2014, kde v zápase o bronz s USA (5:0) prihral na dva góly.

#NHL #kokaín #Jori Lehterä
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk