Budaj putuje na farmu, dva body Cehlárika, skóroval aj Pánik

Slovenský hokejista Peter Cehlárik si v noci na utorok pripísal gól a asistenciu. Bostonu Bruins dopomohol k víťazstvu v prípravnom zápase NHL na ľade Philadelphie 4:3.

25.09.2018 07:37
Kanada hokej NHL príprava Kings Budaj Foto: ,
Bo Horvat (vpravo) z Vancouveru Canucks strieľa gól brankárovi Petrovi Budajovi z Los Angeles Kings počas prípravného zápasu zámorskej NHL 20. septembra 2018 vo Vancouvri.

V 5. minúte otvoril skóre a o päť minút neskôr prihral na druhý gól hostí v podaní Brandona Carla.

Richard Pánik skóroval v drese Arizony Coyotes, ktorá prehrala na klzisku Anaheimu 2:4. Martin Marinčin asistoval na jediný gól Toronta Maple Leafs pri domácej prehre s Montrealom 1:5.

NHL – príprava

New York Rangers – New Jersey 4:3 pp, Philadelphia – Boston 3:4 /CEHLÁRIK za hostí 1+1/, Toronto – Montreal 1:5 /MARINČIN za domácich 0+1/, Dallas – Minnesota 5:3, Calgary – Winnipeg 4:5 pp, Los Angeles – Vancouver 4:1, Anaheim – Arizona 4:2 /PÁNIK za hostí 1+0/, Vegas – Colorado 3:5

Budaj na farmu

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj poputoval z tímu NHL Los Angeles Kings na farmu Ontario Reign v AHL. Z listiny nechránených hráčov si ho za 24 hodín nestiahol žiaden ďalší klub NHL. Informovala o tom oficiálna stránka Reign.

Tridsaťšesťročný Budaj sa po vyše šestnástich mesiacoch vrátil do mužstva Kings v júni z Tampy Bay Lightning výmenou za útočníka Andyho Andreoffa. V LA pôsobil už v rokoch 2015 až 2017. Sezónu 2015/2016 absolvoval na farme v Ontariu a v prvom tíme „kráľov“ dostal príležitosť iba v jednom zápase.

Aj pred ročníkom 2016/2017 s ním vedenie počítalo skôr ako so záložným brankárom. Zranenie Jonathana Quicka a najmä výborné výkony však zmenili jeho pozíciu.

Budaj sa stal oporou Kings, ktorí ho napriek tomu pred záverom prestupového termínu vymenili do Tampy. Tam nedostal veľa príležitostí a počas dvoch sezón odchytal za „blesky“ pätnásť zápasov.

Budaja do profiligy draftoval klub Colorado Avalanche, neskôr pôsobil aj v organizáciách Montreal Canadiens a Winnipeg Jets.

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Peter Budaj #Peter Cehlárik