Konečne si zahral s Forsbergom. Legenda Foppa, napísal Chára k spoločnej fotke

13.08.2018 16:46
Zdeno Chára
Zdeno Chára v drese Bostonu. Autor: ,

Exkluzívne zloženie sa zišlo počas ostatného víkendu v nórskom Osle, kde zorganizovali Mats Zuccarello a Henrik Lundqvist exhibičný zápas hviezd hokejovej NHL.

Na veľkej akcii s 20-tisíc priaznivcami v hľadisku nechýbal ani slovenský obranca Zdeno Chára. Finančný výťažok putoval na konto nadácie Right to Play, ktorej ambasádorom je práve nórska hviezda Mats Zuccarello. Ten si na zápas pripravil špeciálne korčule, gólman Henrik Lundqvist zase unikátnu brankársku masku.

Dvojica organizátorov a slovenský zadák neboli ani zďaleka jedinými hviezdami akcie. Nechýbali švédske legendy Peter Forsberg a Daniel Alfredsson, z ďalších Antti Raanta, Roman Josi, Victor Hedman, Nikolaj Ehlers, Filip Forsberg, Nino Niederreiter, Oliver Ekman-Larsson, Loui Eriksson, Arťom Anisimov, William Karlsson, Kevin Fiala či William Nylander.

„Bola to úžasná skúsenosť. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii zápasu. Moje pocity sú fantastické,“ povedal Mats Zuccarello. Jeho výber v exhibičnom súboji prehral 7:10.

Zdeno Chára sa po akcii pochválil so spoločnou fotografiou s Petrom Forsbergom priamo zo šatne. „Tohto muža som sledoval v televízii, neskôr som proti nemu hral, ale až dnes sme mali možnosť zahrať si spolu v jednom tíme. Jeden z najdominantnej­ších a najtvrdších švédskych hráčov, ktorí kedy hrali hokej. Legenda Peter alias “Foppa” Forsberg,“ napísal Zdeno Chára na svojom instagrame.

#Zdeno Chára #Henrik Lundqvist #Mats Zuccarello
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku