Trotz chce pomôcť k Stanleyho poháru aj Islanders. Dá šancu Halákovi?

, 22.06.2018 07:06
Barry Trotz
Tréner Barry Trotz mieri z Washingtonu do New Yorku Islanders. Autor: ,

Hokejový tréner Barry Trotz bude po odchode z Washingtonu Capitals pôsobiť v NHL na striedačke New Yorku Islanders. Vo funkcii kouča "ostrovanov" nahradil Douga Weighta.

Päťdesiatpäťročný Trotz pôsobil vo Washingtone štyri sezóny, počas ktorých získal so zverencami dve Prezidentské trofeje (2015/2016, 2016/2017) za prvenstvo v základnej časti.

Zakaždým postúpil do play off, no najväčší úspech dosiahol až v nedávno skončenom ročníku. Klub z hlavného mesta USA doviedol k premiérovému zisku Stanleyho pohára.

"Bol som príjemne prekvapený, že krátko po ukončení pôsobenia na striedačke Washingtonu sa mi ozval generálny manažér Islanders Lou Lamoriello. Povedal mi o svojej vízii i o tom, že chce v klube zmeniť veľa vecí. Jeho slová na mňa veľmi zapôsobili.

Barry Trotz dvíha nad hlavu Stanleyho pohár.
Barry Trotz dvíha nad hlavu Stanleyho pohár. Autor: Reuters, Gary A. Vasquez

Aj vo Washingtone ma angažovali pre to, aby som trochu zmenil kultúru a snažil sa Capitals pomôcť k zisku Stanleyho pohára, S rovnakým cieľom prichádzam aj do New Yorku," povedal Trotz pre oficiálnu webovú stránku profiligy.

V tíme Islanders pôsobil v uplynulých sezónach aj slovenský brankár Jaroslav Halák, na konci júna mu však vyprší zmluva a stane sa voľným hráčom.

#New York Islanders #Jaroslav Halák #Doug Weight #Barry Trotz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk