Pittsburgh otočil duel vo Washingtone, Vegas zdolali San Jose - Tatar nehral

Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali v úvodnom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Washingtonu Capitals 3:2.

27.04.2018 07:16
Marc-Andre Fleury Foto: ,
Hrdina zápasu. Brankár Marc-Andre Fleury z Vegas Golden Knights.

Ujali sa tak vedenia v sérii na štyri víťazné zápasy 1:0. Dvojnásobný obhajca prehrával na začiatku tretej tretiny 0:2, ale troma gólmi otočil priebeh.

Postarali sa o to Patric Hornqvist, Sidney Crosby a Jake Guentzel, ktorí tak odpovedali na presné zásahy Jevgenija Kuznecova a Alexandra Ovečkina. Pens v zostave chýbali Jevgenij Malkin aj Carl Hagelin. Zápas číslo dva je na programe v nedeľu 29. apríla opäť vo Washingtone.

V prvom zápase semifinále Západnej konferencie nováčik Vegas Golden Knights prevalcoval na domácom ľade San Jose 7:0. „Zlatí rytieri“ opäť hrali bez slovenského útočníka Tomáša Tatara. „Žraloci“ stratili duel už v prvej tretine, ktorú prehrali 0:4. Zápas číslo dva sa bude hrať v noci na nedeľu opäť v Las Vegas.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Vegas Golden Knights – San Jose Sharks 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
- stav série: 1:0
Góly: 5. Eakin (McNabb, Perron), 5. Haula (Tuch, Neal), 7. Marchessault (R. Smith, W. Karlsson), 12. Tuch (W. Karlsson, R. Smith), 24. Theodore (R. Smith, Marchessault), 45. C. Miller (W. Karlsson, Marchessault), 49. Neal (Perron, Haula)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 2:3 (1:0, 0:0, 1:3) – stav série: 0:1
Góly: 1. Kuznecov (Ovečkin, T. Wilson), 41. Ovečkin (T. Wilson, Orlov) – 43. Hörnqvist (J. Schultz, Guentzel), 46. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 48. Guentzel (Crosby)

Viac na túto tému: #Washington Capitals #San Jose Sharks #Pittsburgh Penguins #Vegas Golden Knights