Hokejisti Bostonu sa po prestrelke 7:4 s Torontom v 1. kole play off NHL tešia z postupu. Prispel k nemu aj slovenský kapitán Zdeno Chára, ktorý strávil na ľade takmer polhodinu a bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

26.04.2018 07:04 , aktualizované: 09:43

V 11. minúte prvej tretiny sa postaral o dramatický moment. Pri stave 2:2 obranca, ktorý od roku 2012 drží rekord najtvrdšej strely (175,1 km/h) vypálil od modrej čiary.

Jeho spoluhráč Brad Marchand sa letiacemu puku tesne vyhol, súper Morgan Rielly už toľko šťastia nemal. Zasiahol ho tesne pod ochranné plexisklo jeho prilby a z tváre sa mu okamžite začala liať krv. S niekoľkými stehmi a nepríjemnou jazvou sa bek Maple Leafs na ľad vrátil na začiatku 2. tretiny. Aj o tom sú vyraďovacie boje… Pozrite si video.

Chára už v januári tohto roku" trafil pukom do hlavy .{target:_blan­k}":[https://hokej.pravda.sk/…a-nosidlach/] hráča Montrealu Canadiens Philipa Danaulta, mladý Kanaďan potom bojoval s príznakmi otrasu mozgu.

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Toronto Maple Leafs #Boston Bruins