Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL suspendovalo hokejistu Toronta Nazema Kadriho na tri duely za narazenie na mantinel Tommyho Wingelsa vo štvrtkovom úvodnom stretnutí s Bostonom v 1. kole play off Východnej konferencie.

14.04.2018 12:56
Zdeno Chára, Nazem Kadri, Tommy Wingels Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára sa snaží odstsaviť Nazema Kadriho po tom, ako hráč Toronta poslal na ľad Tommyho Wingelsa.

Dvadsaťsedemročný útočník padajúceho súpera zasiahol odzadu, za nešetrný zákrok v tretej tretine si vyslúžil aj trest päť minút plus dokonca zápasu. Wingels sa po tvrdom hite už do hry nezapojil.

„Určite som sa ho nesnažil zasiahnuť, keď padal. Ak by stál, nič zlé by som nespravil,“ cituje Kadriho TSN. Pre Kadriho je to už štvrtý dištanc počas deväťročnej kariéry v profilige. V základnej časti si pripísal 55 bodov za 32 gólov a 23 asistencií.

Boston doma, aj vďaka asistencii slovenského kapitána Zdena Cháru, zvíťazil 5:1 a v sérii sa ujal vedenia 1:0. Druhý zápas série je na programe na ľade Bostonu v nedeľu o 2.00 SELČ.

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Toronto Maple Leafs #Boston Bruins #Nazem Kadri