Slováci Tatar a Gáborík víťazne, 400. triumf Fleuryho, 600. gól Ovečkina

Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 3:2 a upevnili si pozíciu na čele Pacifickej divízie.

13.03.2018 07:14
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar z Vegas v súboji s Radkom Gudasom z Philadelphie.

Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese nováčika nebodoval, počas 13:05 minút vyslal na súperovu bránku dve strely. Brankár „zlatých rytierov“ Marc-Andre Fleury predviedol 38 úspešných zákrokov a vychytal svoje jubilejné 400. víťazstvo v základnej časti NHL.

Z výhry sa v noci tešil aj Marián Gáborík, ktorého Ottawa triumfovala na ľade Floridy 5:3. Slovenský krídelník si počas 13:13 minút pripísal jeden strelecký pokus a až tri mínusky.

Súboj najlepších strelcov súťaže videli diváci vo Washingtone, kde miestni Capitals zdolali Winnipeg 3:2 po predĺžení. Domáci kapitán Alexander Ovečkin prispel k víťazstvu dvoma gólmi a so 42 presnými zásahmi sa osamostatnil na čele tabuľky kanonierov.

Navyše dosiahol významný kariérny míľnik, jeho druhý gól v zápase bol jeho jubilejný 600. v profiligovej kariére. V drese Jets namieril do čierneho fínsky mladík Patrik Laine, ktorý skóroval už 41-krát v sezóne. Strelecky sa pritom presadil v šiestom zápase v rade, osobnú bodovú šnúru natiahol na 12 stretnutí.

Výsledky NHL:

Columbus – Montreal 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Góly: 5. N. Foligno, 8. S. Jones (Atkinson, Panarin), 15. S. Jones (Panarin, Wennberg), 23. Jenner (Wennberg, I. Cole), 58. I. Cole (Wennberg) – 1. Gallagher (Petry), 36. Drouin (Byron)

New York Rangers – Carolina 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Góly: 10. Zuccarello (Pionk, Zibanejad), 22. Vesey (Bučnevič), 32. Namestnikov (Bučnevič, Zibanejad), 53. Vesey (Bučnevič), 58. Zuccarello (Spooner), 60. Vesey (Fast, Zibanejad) – 15. T. Teräväinen (Aho, Pesce), 28. Stempniak (Skinner, D. Ryan), 49. V. Rask

Philadelphia – Vegas 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 22. Giroux (Couturier, Konecny), 48. W. Simmonds (J. Voráček, Gostisbehere) – 7. Haula (Perron, Schmidt), 46. W. Karlsson (Hyka, S. Theodore), 58. Carpenter (Eakin, Bellemare)
Tomáš Tatar (Vegas) 13:05 min, 2 strely na bránku, 1 „hit“

Washington – Winnipeg 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 5. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 24. Ovečkin (T. Wilson, Kuznecov), 65. Kuznecov (Stephenson) – 6. Ehlers, 46. Laine (Paul Stastny, Byfuglien)

Florida – Ottawa 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Góly: 33. Dadonov (Bjugstad, Barkov), 38. Matheson (V. Trocheck, Huberdeau), 45. Huberdeau (V. Trocheck, Weegar) – 1. Duchene (Hoffman, E. Karlsson), 16. Pääjärvi (Claesson, Borowiecki), 41. Pääjärvi (Chabot), 57. Duchene (Hoffman), 59. Burrows (Pageau, E. Karlsson)
Marián Gáborík (Ottawa) 13:13 min, –3, 1 strela na bránku, zablokoval 1 strelu súpera

Anaheim – St. Louis 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 25. Perry (Getzlaf, Montour), 47. D. Grant (Kelly, H. Lindholm) – 18. Bortuzzo (Pietrangelo, B. Schenn), 23. Barbašev (Sošnikov, Pietrangelo), 37. Sobotka (Schmaltz, Barbašev), 52. Berglund (Brodziak)

Los Angeles – Vancouver 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Toffoli (Muzzin, A. Kempe), 35. Kopitar (Forbort, Doughty), 51. Pearson (A. Kempe, Toffoli)

San Jose – Detroit 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 11. Donskoi (E. Kane, Pavelski), 13. Fehr (Dillon, DeMelo), 22. Labanc (Tierney, Meier), 46. Meier (Bödker, DeMelo), 59. Tierney (Pavelski, Braun) – 6. Daley (Zetterberg, Tyler Bertuzzi), 26. Nyquist (Tyler Bertuzzi, Daley), 46. Zetterberg (Nyquist, Tyler Bertuzzi)

Viac na túto tému: #Alexander Ovečkin #Tomáš Tatar #Marián Gáborík #Marc-Andre Fleury