Chárov gól Bostonu nestačil, Pánik sa tešil z tesnej výhry

Hokejisti Bostonu Bruins podľahli v prvom nedeľňajšom súboji kanadsko-americkej Národnej hokejovej ligy (NHL) domácemu Chicagu Blackhawks 1:3.

11.03.2018 21:12 , aktualizované: 12.03.2018 07:11
USA NHL SR Black Hawks Bruins Hokej chára Foto: ,
Zdeno Chára (vpravo) v súboji o puk s Patrickom Kanom.

Jediný gól „medveďov“ strelil slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý v 51. minúte vyrovnal na 1:1, no Patrick Kane a Brent Seabrook v záverečnej päťminútovke strhli víťazstvo na stranu Chicaga.

Arizona s Richardom Pánikom zvíťazila v noci na pondelok nad Vancouverom 1:0. Brankár Coyotes Darcy Kuemper kryl všetkých 27 striel a zaznamenal štvrtý shutout v sezóne.

New York Islanders v bránke bez Jaroslava Haláka triumfovali na ľade Calgary Flames 5:2 a prerušili sériu ôsmich prehier. Veľkou oporou „ostrovanov“ bol gólman Christopher Gibson, ktorý si pripísal na konto 50 úspešných zákrokov.

NHL

Chicago – Boston 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Anisimov (Toews, Gustafsson), 57. Kane (Gustafsson, Toews), 59. Seabrook (Toews, Kane) – 51. CHÁRA (Krejčí, DeBrusk)
Tomáš Jurčo (Chicago) 14:25 min, 1 strela na bránku, 1 hit – Zdeno Chára (Boston) 18:54 min, 1+0, 4 trestné minúty, 2 hity

Calgary – New York Islanders 2:5, Pittsburgh – Dallas 3:1, Arizona – Vancouver 1:0

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Zdeno Chára #Boston Bruins