Zo Slovákov bodoval len Sekera, Ovečkin strelil pod holým nebom 40. gól v sezóne

Jediným zo slovenských hokejistov, ktorý v noci na nedeľu bodoval v zámorskej NHL bol obranca Edmontonu Andrej Sekera. Jeho Oilers však prehrali v domácom súboji s New York Rangers 2:3. Sekera asistoval pri góle Ryana Nugenta-Hopkinsa, ktorý sa na ľad vrátil po takmer dvoch mesiacoch, na 2:3. Bola to jeho tretia asistencia v ročníku.

04.03.2018 06:58 , aktualizované: 09:37
Alexander Ovečkin Foto: ,
Alexander Ovečkin z Washingtonu nastupuje na domáci duel s Torontom pod otvorenou strechou na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Annapolise.

Prvé víťazstvo v kariére vo svojom treťom štarte vychytal 22-ročný brankár Rangers Alexandar Georgijev, ktorý zaznamenal 35 zákrokov.

„Je to neskutočné, niečo ako sen. Zapamätám si na to celý život,“ povedal pre sportsnet.ca prvý rodák z Bulharska v NHL. Georgijev však vyrastal v Rusku, ktoré aj reprezentoval na MS do 20 rokov. Sekera odohral 17 minút a 23 sekúnd, okrem asistencie zaznamenal aj plusový bod a až päť striel.

Boston doma zdolal Montreal 2:1 po predĺžení, kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a do štatistík si zapísal dve trestné minúty a jednu strelu. Boston dlho nevedel prekonať výborného Anttiho Niemiho, až necelé tri minúty pred koncom tretej časti sa to podarilo Jakeovi DeBruskovi, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol Brad Marchand.

„Mal som šťastie. Súper bol už unavený, preto so to skúsil sám a vyšlo to,“ povedal Marchand po svojom 10. góle v predĺžení v kariére. Boston prvýkrát od sezóny 1994/1995 vyhral nad Montrealom všetky štyri vzájomné zápasy v sezóne, celkovo ho zdolal už šesťkrát za sebou.

Darilo sa Chicagu, ktoré otočilo duel na ľade Los Angeles Kings a vyhralo 5:3. Kings viedli po dvoch tretinách 3:1, ale hostia sa v poslednej dvadsaťminútovke presadili štyrikrát a získali dôležité body v boji o play off. Rozhodujúci gól dal 1:58 min. pred koncom v presilovke Jonathan Toews, víťazstvo potom do prázdnej bránky poistil Patrick Kane.

„Súpera sme vrátili do hry totálne nedisciplinovaným výkonom. Je to neakceptovateľné,“ povedal pre nhl.com tréner Kings John Stevens. V drese Blackhawks odohral slovenský útočník Tomáš Jurčo vyše 11 minút, zapísal si jeden mínusový bod.

New York Islanders prehrali na ľade dvojnásobného obhajcu titulu z Pittsburghu 2:3 po predĺžení, slovenský brankár „ostrovanov“ Jaroslav Halák nechytal, prednosť dostal Fín Christopher Gibson. Penguins, o výhre ktorých rozhodol v predĺžení kapitán Sidney Crosby, uťali sériu troch predchádzajúcich prehier, Islanders prehrali šiestykrát za sebou.

„Vytvorili sme si veľa šancí a stále sme verili, že vyhráme. Dva body sú veľmi cenné,“ povedal Crosby. „Tučniaci“ vyslali na bránku súpera až 50 striel. Dve gólové nahrávky si v drese Penguins pripísal Phil Kessel a dostal sa na métu 400 asistencií v NHL.

Arizona doma zvíťazila nad Ottawou 2:1. Slovenský útočník Richard Pánik strávil na ľade takmer 15 minút, ale do štatistík sa zapísal len jednou strelou. Za Senators pre zranenie nenastúpil v druhom zápase za sebou útočník Marián Gáborík.

V bránke Coyotes podal spoľahlivý výkon Antti Raanta, ktorý kryl 23 striel. Arizona vyhrala osem z posledných jedenástich zápasov, ale nič to nemení na tom, že je stále najslabší tím celej NHL.

Washington odohral domáci duel s Torontom pod holým nebom v priestoroch vojenskej akadémie na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Annapolise a pred takmer 30.000 divákmi vyhral 5:2. Už 40. gól v ročníku strelil Rus Alexander Ovečkin.

Ruský „snajper“ sa stal len šiestym hráčom histórie NHL, ktorý zaznamenal minimálne deväť 40-gólových sezón. Pred to dokázali Wayne Gretzky (12), Marcel Dionne (10), Mario Lemieux (10), Mike Gartner (9) a Mike Bossy (9).

„Štyridsať je pekné, ale 50 krajšie. Stále mám čas dostať sa aj na túto métu,“ povedal zámorským médiám Ovečkin, ktorý má na konte 598 gólov v kariére. Český útočník Toronta Tomáš Plekanec sa stal prvým hráčom NHL, ktorý odohral v jednej sezóne zápasy pod holým nebom za dva rôzne kluby. V decembri si to vyskúšal ešte ako hráč Montrealu.

Hokejisti Tampy Bay vyhrali nad Philadelphiou 7:6 po nájazdoch. V domácom drese sa dvoma gólmi a tromi asistenciami blysol útočník Steven Stamkos.

Sumáre NHL

Tampa Bay – Philadelphia 7:6 po sam nájazdoch (1:3, 2:1, 3:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 9. Stamkos (Hedman, Kučerov), 26. Hedman (Stamkos, Kučerov), 33. Girardi (Stamkos, Hedman), 45. J. T. Miller (Gourde, B. Point), 48. Stamkos (Kučerov, Killorn), rozhodujúci sam. nájazd Point – 8. Patrick (Giroux, Voráček), 15. Voráček (Patrick), 19. Hägg (Laughton, Provorov), 37. Lehterä (Weal, V. Filppula), 42. Provorov (V. Filppula), 58. Giroux (Provorov, Voráček)

Dallas – St. Louis 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 28. Pitlick (Roussel), 58. A. Radulov (Seguin, Jamie Benn), 63. Jamie Benn (Seguin) – 34. Barbašev (Dunn, Tarasenko), 53. Schwartz (Parayko)

Los Angeles – Chicago 3:5 (0:1, 3:0, 0:4)
Góly: 25. Pearson, 27. A. Martinez (Kopitar, D. Brown), 38. Iafallo – 14. Oesterle, 51. Anisimov (J. Toews, P. Kane), 55. Hinostroza, 59. J. Toews (P. Kane, Seabrook), 60. P. Kane (Saad, J. Toews)
Tomáš Jurčo (Chicago) 11:08 min, –1

Boston – Montreal 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 58. DeBrusk (Holden, Krug), 63. Marchand (Krug) – 10. Gallagher
Zdeno Chára (Boston) 23:35 min, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku

Pittsburgh – New York Islanders 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 39. Hörnqvist (P. Kessel, Malkin), 52. Brassard (P. Kessel, Simon), 64. Crosby (J. Schultz, Letang) – 2. Davidson (Josh Bailey, S. Lee), 45. A. Lee (Tavares)

Arizona – Ottawa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 19. Ekman-Larsson (Keller, Stepan), 35. Martinook (Richardson, Cousins) – 4. Pageau (B. Ryan, Mark Stone)
Richard Pánik (Arizona) 14:49 min, 1 strela na bránku, 3 „hity“, zablokoval 1 strelu súpera

Washington – Toronto 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Kuznecov (Bäckström, Carlson), 7. Ovečkin (T. Wilson, Bäckström), 17. Bäckström (Kuznecov, Carlson), 29. Carlson (Stephenson, Beagle), 31. J. Vrána (Kuznecov, Orlov) – 6. Hyman (R. Polák), 28. Kadri (Marleau, Dermott)

Edmonton – New York Rangers 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 26. McDavid (Benning, Talbot), 37. Nugent-Hopkins (McDavid, SEKERA) – 1. Kreider (Zibanejad, Gilmour), 28. Zibanejad (Bučnevič, Zuccarello), 30. Carey (C. McLeod, Desharnais)
Andrej Sekera (Edmonton) 17:23 min, 0+1, +1, 5 striel na bránku

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Alexander Ovečkin #Zdeno Chára #Tomáš Jurčo #Jaroslav Halák #Andrej Sekera