Štvrtá prehra v rade. Islanders s Halákom padli aj v Montreale

Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Montrealu Canadiens 1:3.

01.03.2018 06:47 , aktualizované: 07:29
Jaroslav Halák Foto: ,
Brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák inkasuje jeden z gólov na ľade Montrealu.

V bránke hostí si Jaroslav Halák pripísal 23 úspešných zákrokov a mal 88,5-percentnú úspešnosť. „Ostrovania“ nevyhrali už v štyroch dueloch v sérii.

„Musíme si nájsť cestu k víťazstvám. Celé sa to začína odo mňa. Dnes sme zrejme neboli dostatočne dobrí na dva body,“ uviedol Halák pre nhl.com.

Islanders na poslednú postupovú priečku do play off strácajú štyri body. „Momentálne nedokážeme využívať naše šance. Je to frustrujúce, pretože sme ich mali dosť. V tomto zápase sa dalo zvíťaziť,“ povedal útočník Mathew Barzal.

Práve Barzal strelil v 4. min jediný gól Islanders a so 67 bodmi je najproduktívnejší nováčik zámorskej profiligy. Montreal zvíťazil v druhom dueli z posledných desiatich. Skórovali Jonathan Drouin, Paul Byron a Nikita Ščerbak, brankár Antti Niemi si pripísal 27 úspešných zákrokov.

„Chytal výborne a dal nám šancu pomýšľať na víťazstvo,“ pochválil svojho gólmana Nikita Ščerbak. Ščerbaka iba v pondelok povolali do prvého tímu „Habs“ z farmy.

Buffalo zdolalo Tampu Bay 2:1 po predĺžení. „Blesky“ sa vďaka bodu za prehru po predĺžení stali prvým tímom v aktuálnej sezóne, ktorý nazbieral 90 bodov. Pred druhým Torontom majú vo svojej Atlantickej divízii 5-bodový náskok. Jediný gól Lightning v stretnutí strelil Cory Conacher, za Sabres sa presadili Evan Rodrigues a Jason Pominville. Brankár Buffala Chad Johnson si pripísal 21 úspešných zákrokov.

„Dnes sme si zaslúžili zvíťaziť. Myslím si, že sme hrali naozaj dobrý zápas. Ešte sme aj trafili množstvo žŕdiek a mali ďalšie šance. Bolo pekné získať tie dva body, aj keď v predĺžení,“ uviedol Johnson.

Sumáre NHL:

Montreal – New York Islanders 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 12. Byron (Lehkonen, Drouin), 29. Drouin (Petry, Galchenyuk), 34. Ščerbak (Gallagher, J. De La Rose) – 4. Barzal (Eberle, Hickey)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel, zneškodnil 23 z 26 striel súpera, úspešnosť zákrokov 88.5%

Tampa Bay – Buffalo 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 19. Conacher (Girardi, Gourde) – 52. Rodrigues (Pominville), 62. Pominville (Ristolainen, R. O'Reilly)

St. Louis – Detroit 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 22. Upshall (Parayko, Brodziak), 55. Pietrangelo (Schwartz, B. Schenn) – 59. Athanasiou (Bertuzzi)

Colorado – Calgary 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Góly: 29. MacKinnon (Landeskog, Barrie), 30. Zadorov (Comeau, Söderberg), 33. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 39. Nieto (Söderberg, Comeau), 60. Siemens – 15. Backlund, 23. Frolík (M. Tkachuk, Backlund)

Vancouver – New York Rangers 5:6 po predĺžení (2:3, 1:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 15. Boeser (Horvat), 20. Horvat (D. Sedin, H. Sedin), 32. D. Sedin, 53. Goldobin (Leipsic, D. Pouliot), 60. Boeser (Leipsic, Horvat) – 2. K. Hayes (Spooner, Skjei), 3. Vesey (Pionk, Namestnikov), 13. K. Hayes (Pionk, Spooner), 35. Namestnikov, 55. Zibanejad (Kreider, Fast), 62. Gilmour (Spooner)

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Jaroslav Halák #New York Islanders