Ďalšia výhra na nulu pre Islanders. Haláka napodobnil Greiss

Hokejisti tímu New York Islanders si v zámorskej NHL pripísali druhé víťazstvo nulu za dva dni. Po štvrtkovom triumfe nad NY Rangers a čistom konte Jaroslava Haláka vyhrali "ostrovania" na ľade Caroliny, shutout si tentokrát pripísal Thomas Greiss.

17.02.2018 08:30
Greiss Foto: ,
Thomas Greiss zlikvidoval všetkých 45 striel na jeho bránku v zápase hokejovej NHL Carolina Hurricanes - New York Islanders (0:3).

Zaujímavosťou je, že ide o prvé dve tohtosezónne víťazstvá Islanders na nulu. Greiss si pripísal 45 úspešných zákrokov, Jaroslav Halák deň predtým 50.

„Bol vynikajúci. Pôsobil sebavedomo a svoju prácu odviedol dobre. Bol to základ nášho úspechu,“ pochválil Greissa kouč Doug Weight.

Dlhých trinásť rokov čakali hráči Philadelphie na úspech na ľade Columbusu, v piatok sa im to podarilo prvýkrát od decembra 2005. Flyers na to potrebovali predĺženie, v ktorom o triumfe 2:1 rozhodol Sean Couturier.

„Hrám za Philadelphiu už siedmu sezónu a čakanie na úspech v Columbuse sa zdalo ako večnosť,“ priznal útočník hostí Wayne Simmonds.

Winnipeg bez slovenského útočníka Marka Daňa doma zdolal Colorado hladko 6:1, základ úspechu položili Jets v druhej tretine troma gólmi. Dallas potreboval na domáci úspech v súboji so St. Louis (2:1) iba šestnásť striel na bránku.

NHL

Columbus – Philadelphia 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 57. Atkinson (D. Savard, Kukan) – 32. Simmonds (Gostisbehere, Patrick), 62. Couturier (Konecny)

Carolina – New York Islanders 0:3 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 31. J. Boychuk (B. Nelson, Johnston), 52. Beauvillier, 60. Tavares

Winnipeg – Colorado 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Góly: 11. Wheeler (Scheifele, Enström), 31. Connor (Byfuglien, Wheeler), 36. Copp (Scheifele), 40. Laine (Byfuglien, Scheifele), 46. Ehlers (T. Myers), 48. Wheeler (Laine, T. Myers) – 55. Rantanen

Dallas – St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 23. Janmark (J. Klingberg, Hanzal), 51. Johns (Jamie Benn, Methot) – 59. B. Schenn (Schwartz, Tarasenko)

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #New York Islanders #tomas greiss