Krásny blafák. Dvojgólový Tatar rozhodol o výhre Detroitu

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na pondelok v zámorskej NHL dvoma gólmi podieľal na výhre Detroitu vo Washingtone 5:4 po predĺžení.

11.02.2018 22:56 , aktualizované: 12.02.2018 02:43
USA Hokej NHL Red Wings Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar zakončuje svoj víťazný blafák vo Washingtone.

Na konci druhej tretiny zvýšil na priebežných 4:1 pre Red Wings, Capitals sa však podarilo vyrovnať a dostať zápas do predĺženia. V jeho tretej minúte Tatar svojím druhým presným zásahom v zápase rozhodol o triumfe hostí.

Detroit predtým prehral tri duely po sebe. V predošlom premárnil náskok 5:2 a napokon podľahol New York Islanders 6:7 po predĺžení. Aj proti Washingtonu „červené krídla“ stratili trojgólový náskok, no dokázali sa vzchopiť a v extračase vydreli druhý bod.

„Bolo to ťažké. Mal som obavy, že to bude rovnaký príbeh ako proti Islanders. Nechceli sme, aby sa to opakovalo. Po tom stretnutí som sa cítil veľmi zle. Ak by sme takto stratili aj druhý zápas po sebe, bolo by to mizerné,“ citovala Tatara agentúra AP. Slovenský útočník ukončil osobné osemzápasové gólové suchoty, zaznamenal góly s poradovými číslami 13 a 14 v sezóne.

Pittsburgh vyhral na ľade St. Louis jednoznačne 4:1. Domáci Blues viedli 1:0, no hostia štyrmi zásahmi otočili skóre, trikrát sa presadili v tretej tretine. K triumfu Penguins dvoma gólmi prispel ich kapitán Sidney Crosby, jeho úvodný nedeľňajší zásah pre neho bol štvorstý v NHL.

Tridsaťročný kanadský center je 95. hráč histórie profiligy, ktorý pokoril túto hranicu. V NHL dosiaľ odohral 839 zápasov, pozbieral 1089 bodov za 401 gólov a 688 asistencií.

V lige je v súčasnosti len päť ďalších hráčov, ktorí nazbierali najmenej 400 gólov. Pred Crosbym to dokázali Alexander Ovečkin (590), Patrick Marleau (526), Marián Hossa (525), Rick Nash (433) a Marián Gáborík (403).

Sumár NHL:

St. Louis – Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 24. Brodziak (Thorburn, Upshall) – 24. Crosby (Sheary), 42. Rust, 52. Sheahan (Simon), 58. Crosby (Simon, Rust)

Washington – Detroit 4:5 po predĺžení (1:1, 0:3, 3:0 – 0:1)
Góly: 5. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 43. Connolly (Beagle, Smith-Pelly), 55. Orlov (Smith-Pelly, Beagle), 60. Bäckström (Carlson, Ovečkin) – 14. Abdelkader (Nielsen), 37. Glendening (Helm, Nielsen), 38. Mantha (Zetterberg, Jensen), 40. Tatar (D. Larkin), 63. Tatar (D. Larkin)
Tomáš Tatar (Detroit) 16:28 min, 2+0, +2, 4 strely na bránku, 1 „hit“, zablokoval 1 strelu súpera

Winnipeg – New York Rangers 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 2. Ehlers (Scheifele, Wheeler) – 19. Zuccarello, 57. Vesey (Skjei, Desharnais), 60. Grabner (K. Hayes)

Dallas – Vancouver 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Góly: 3. Boucher, 12. Virtanen, 14. Vanek (D. Sedin, H. Sedin), 25. Horvat (Boeser, Edler), 35. Boucher (D. Pouliot, Virtanen), 48. Gudbranson (Archibald, B. Sutter)

Buffalo – Colorado 4:5 (1:2, 1:2, 2:2)
Góly: 8. B. Pouliot (R. O'Reilly), 34. C. Nelson (R. O'Reilly, Falk), 53. R. O'Reilly (Okposo, Ristolainen), 58. E. Kane – 1. Kerfoot (C. Wilson, Zadorov), 10. Nieto, 22. C. Wilson (Landeskog), 44. Jost (Barrie, Rantanen), 48. G. Bourque (A. Lindholm)

New Jersey – Boston 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Góly: 17. M. Wood (B. Coleman), 21. Hall (Hischier), 32. Palmieri (Hall, Vatanen) – 14. Krug, 20. Schaller, 23. Krug (Spooner, Bergeron), 52. McQuaid (Riley Nash), 60. Bergeron (Marchand, Backes)
Zdeno Chára (Boston) 26:07 min, –2, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku, zablokoval 1 strelu súpera

New York Islanders – Calgary 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 4. Cizikas, 23. Beauvillier (Barzal, Leddy) – 31. Jankowski (S. Bennett, J. Gaudreau), 50. M. Tkachuk (Frolík, Kulak), 59. M. Tkachuk (Hamonic, Frolík)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas a zastavil 39 z 42 striel súpera (úspešnosť zákrokov 92,90 %)

Anaheim – San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. O. Kaše (Henrique, N. Ritchie), 47. Fowler (O. Kaše, N. Ritchie) – 51. Couture (Hertl, Vlasic), 60. Meier (Couture, Burns), rozhod. sam. nájazd: Pavelski

Vegas – Philadelphia 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 12. McNabb (R. Smith, W. Karlsson) – 18. Couturier (Konecny, Giroux), 38. MacDonald (Couturier, Konecny), 40. Giroux (Couturier, Provorov), 58. Gudas

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Detroit Red Wings #Sidney Crosby #Pittsburgh Penguins