Halákov príchod naštartoval famózny obrat, Sekeru trafil puk do čeľuste

Hokejisti New Yorku Islanders zdolali v noci na sobotu v zámorskej NHL na domácom ľade Detroit v gólovej prestrelke 7:6 po predĺžení.

10.02.2018 06:49 , aktualizované: 08:34
New York Islanders Foto: ,
Gólová oslava hokejistov New Yorku Islanders v zápase proti Detroitu.

„Ostrovania“ prehrávali po prvej tretine 0:3 a ešte v 50. minúte 2:5, no dokázali skóre otočiť. Impulzom k famóznemu obratu bolo striedanie brankárov, Nemca Thomasa Greissa, ktorý dostal päť gólov, nahradil v 50. minúte medzi žŕdkami Slovák Jaroslav Halák. Ten potom zo siedmich striel inkasoval už len raz.

Islanders následne potrestali vylúčenie Tylera Bertuzziho štyrmi gólmi v jednej presilovke a otočili zo 2:5 na 6:5. Obranca Mike Green síce 29 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal, no v predĺžení zariadil triumf Islanders Brock Nelson, ktorý skompletizoval hetrik.

Jeho spoluhráč Mathew Barzal si pripísal v zápase päť asistencií. Slovenský útočník v službách Red Wings Tomáš Tatar nebodoval.

Hokejisti Islanders strelili štyri góly počas jedného predĺženia vôbec prvýkrát v histórii. „Bol to zápas ako na horskej dráhe s veľkým množstvom emócii,“ okomentoval podľa nhl.com útočník víťazného tímu Barzal.

„Nemôžeme sa nechať vylúčiť v takejto fáze zápasu. Bolo to úplne zbytočné oplácanie,“ soptil kouč Detroitu Jeff Blashill. „Ľutujem to, ale nemyslím si, že by to bol faul na 5-minútový trest,“ kajal sa Bertuzzi.

V ďalšom stretnutí Winnipeg v zostave s Markom Daňom podľahol doma St. Louis 2:5. Blues tak pokazili návrat elitnému centrovi „tryskáčov“ Markovi Scheifelemu, ktorý odohral svoj prvý zápas po vynechaní 16 zápasov pre zranenie v hornej časti tela.

Dva góly v drese víťazného tímu strelil Vladimir Tarasenko. „Vo štvrtok pri triumfe v Colorade i teraz sme podali veľmi dobrý výkon. V aréne Winnipegu sa hrá veľmi ťažko a sme veľmi radi, že sme zvíťazili,“ uviedol 26-ročný ruský krídelník.

Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom neuspel na ľade Anaheimu, kde prehral 2:3. Sekera nedohral zápas po tom, čo ho trafil puk do čeľuste. Sekera pobudol na ľade iba 3:30 min a do štatistík si pripísal mínusový bod – pri úvodnom góle zrazil strelu Hampusa Lindholma za chrbát svojho brankára Cama Talbota. Vlani sa takisto zranil v zápase proti Anaheimu a vynechal úvod ročníka.

Hráči Los Angeles triumfovali na klzisku Floridy 3:1. V zostave Kings opäť chýbal slovenský krídelník Marián Gáborík.

New York Islanders – Detroit 7:6 po predĺžení (0:3, 1:0, 5:3 – 1:0)
Góly: 30. Eberle (Barzal), 44. B. Nelson (Hickey, Pelech), 55. B. Nelson (Barzal), 56. A. Lee (Josh Bailey), 57. Leddy (Tavares, Leddy), 59. Josh Bailey (Tavares), 64. B. Nelson (Barzal) – 3. Mantha (Zetterberg, Kronwall), 6. Frk (Tyler Bertuzzi), 15. Zetterberg (Nyquist, Green), 48. Helm (Abdelkader, Nielsen), 50. Kronwall (Zetterberg, Nyquist), 60. Zetterberg (D. Larkin)
Jaroslav Halák (NY Islanders) chytal od 50. min, absolvoval 13:21 min a zneškodnil 6 zo 7 striel hostí (85,70% úspešnosť zákrokov)
Tomáš Tatar (Detroit) 16:09 min

New York Rangers – Calgary 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 8. K. Hayes (DeAngelo, Desharnais), 32. Grabner (J. T. Miller, K. Hayes), 47. Rick Nash (Holden, Zuccarello), 53. Zibanejad (J. T. Miller, Skjei) – 19. Kulak (Ferland, J. Gaudreau), 33. Lazar (Lomberg, Stajan), 39. M. Tkachuk (D. Hamilton, Brodie)

Washington – Columbus 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Carlson (Kuzněcov, J. Vrána), 20. Kuznecov (Eller, Niskanen), 25. Beagle (Smith-Pelly, Stephenson), 27. Eller (Oshie) – 7. Dubois, 21. Panarin (S. Jones)

Florida – Los Angeles 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Ekblad (Malgin, Matheson) – 24. N. Shore (Forbort, Andreoff), 37. Brodzinski (Forbort), 41. Kopitar (Iafallo, Forbort)

Carolina – Vancouver 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Pesce (J. Staal, Aho), 15. Di Giuseppe (E. Lindholm, Hanifin), 20. Aho (Slavin, Pesce), 48. J. Williams (Skinner) – 24. Del Zotto (Biega, Bärtschi)

Winnipeg – St. Louis 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Góly: 38. Connor (Roslovic), 52. Laine (Connor, Wheeler) – 25. Tarasenko (B. Schenn), 31. Berglund (Bortuzzo, Schwartz), 32. A. Steen (Pietrangelo), 53. Tarasenko (Bouwmeester), 60. Schwartz
Marko Daňo (Winnipeg) 5:59 min, 1 „hit“

Dallas – Pittsburgh 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 18. Seguin (Jamie Benn, Heatherington), 43. J. Klingberg (A. Radulov, Jamie Benn), 47. Hamhuis (Pateryn, Jamie Benn), rozhod. sam. nájazd: Seguin – 10. Sheahan (Aston-Reese, Cole), 11. Hagelin, 59. J. Schultz (Malkin, Letang)

Anaheim – Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Lindholm, 36. Perry (Getzlaf), 44. Kesler (H. Lindholm, Cogliano) – 37. Slepyšev, 55. Russell (McDavid, Maroon)
Andrej Sekera (Edmonton) 3:30 min, –1

Viac na túto tému: #Detroit Red Wings #Jaroslav Halák #New York Islanders