Halák s prehrou na ľade Buffala, Pánik nebodoval

Slovenský brankár Jaroslav Halák zastavil 18 z 22 striel súpera pri tesnom neúspechu hokejistov New Yorku Islanders na ľade Buffala Sabres 3:4 vo štvrtkovom stretnutí severoamerickej NHL.

09.02.2018 08:01
USA hokej NHL Islanders Sabres Halák Foto: ,
Evander Kane (9) z Buffala Sabres a brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák v akcii.

Tridsaťdvaročný Bratislavčan mal úspešnosť zákrokov 81,80 % a chytal pri druhom nezdare „ostrovanov“ po sebe. O triumfe Buffala rozhodol 22-ročný Sam Reinhart v 56. minúte, keď dostal puk za Halákov chrbát. Reinhart nazbieral v ostatných siedmich zápasoch 10 bodov (3+7).

„Myslím si, že si viac dôveruje. Na poslednom výjazde bol produktívny a to vždy pomôže, najmä po psychickej stránke,“ zhodnotil tréner Sabres Phil Housley pre nhl.com.

Hráči Arizony Coyotes s Richardom Pánikom v zostave zvíťazili nad domácou Minnesotou 4:3 po predĺžení. Slovenský krídelník bol na ľade 11:48 min a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod. „Divosi“ si do 30. minúty vypracovali trojgólové vedenie, no „kojoti“ v druhej polovici zápasu prevzali iniciatívu a 19 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal druhým gólom v stretnutí Nick Cousins.

V predĺžení skóroval 19-ročný Clayton Keller. Arizona ukončila sériu štyroch nezdarov. „Bol to veľký triumf. Zvýšili sme tempo, držali sme puk a chlapci začali veriť svojej hre,“ okomentoval kouč Coyotes Rick Tocchet.

„Ani za stavu 3:0 v náš prospech som nebol veľmi spokojný. Vôbec sme nekorčuľovali, súper získaval veľa pukov a bol lepší ako my,“ uviedol jeho náprotivok Bruce Boudreau.

„Nevyužili sme príležitosť zvíťaziť. Nemôžeme len tak rozdávať body, najmä nie pri našom tabuľkovom postavení. V tejto fáze sezóny na to musíme zabudnúť a sústrediť sa na ďalší zápas proti Chicagu Blackhawks. Dúfam, že sa z takejto prehry ponaučíme,“ dodal útočník Minnesoty Matt Cullen.

Marek Hrivík za Calgary Flames a Tomáš Jurčo za Chicago Blackhawks nenastúpili.

Sumáre NHL

Buffalo – New York Islanders 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Góly: 8. Eichel (S. Reinhart, C. Nelson), 14. Rodrigues (Scandella, S. Reinhart), 28. R. O'Reilly (Ristolainen, Okposo), 56. S. Reinhart (Rodrigues, Eichel) – 34. Tavares (B. Nelson, Hickey), 48. Johnston (Clutterbuck), 55. A. Lee (Josh Bailey, Leddy)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas a zastavil 18 z 22 striel súpera (81,80 % úspešnosť zákrokov)

New Jersey – Calgary 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 28. Hall, 48. Zacha (Boyle, Hall) – 25. Monahan (D. Hamilton, Giordano), 35. J. Gaudreau (Ferland), 39. Monahan (J. Gaudreau, Brodie)

Philadelphia – Montreal 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)
Góly: 21. Konecny (Couturier, Giroux), 30. Giroux (Gostisbehere, Simmonds), 41. J. Voráček (Giroux, Gostisbehere), 42. Konecny (Gostisbehere), 60. Provorov (Elliott) – 30. Lehkonen, 39. L. Shaw (Froese), 58. Gallagher (Drouin, Galchenyuk)

Ottawa – Nashville 4:3 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 8. DiDomenico (Dzingel, Z. Smith), 25. M. McCormick (Dzingel, Borowiecki), 32. Pääjärvi (E. Karlsson), 64. Hoffman (Chabot) – 1. P. K. Subban, 19. Järnkrok (Bonino, Hartnell), 56. P. K. Subban (Josi, Hartnell)

Tampa Bay – Vancouver 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Góly: 15. Kučerov (Killorn, Hedman), 22. Gourde (T. Johnson, Sergačov), 34. Erne (Šustr, Namestnikov), 38. Stamkos (T. Johnson, Gourde), 57. Hedman (Stamkos, Kučerov) – 47. Boeser (Edler, H. Sedin), 51. Bärtschi (Horvat, Edler)

Minnesota – Arizona 3:4 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1)
Góly: 18. E. Staal (Spurgeon, Ennis), 26. Cullen (Dumba, Olofsson), 30. Reilly (Cullen, Parise) – 32. Cousins (Goligoski, Richardson), 49. Connauton (Stepan, Goligoski), 60. Cousins (Stepan, Ekman-Larsson), 64. Keller (Perlini, Connauton)
Richard Pánik (Arizona) 11:48 min, –1, 1 strela na bránku, 2 bodyčeky, zablokoval 1 strelu súpera

St. Louis – Colorado 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 9. B. Schenn (Schwartz, Dunn), 25. Barbašev (Parayko, Upshall), 26. B. Schenn (Berglund), 28. Brodziak (A. Steen, Dunn), 36. Pietrangelo (Dunn, Paul Stastny), 46. Paul Stastny (Bouwmeester, Gunnarsson) – 23. G. Bourque

Chicago – Dallas 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 10. J. Toews (Seabrook), 33. Anisimov (Seabrook, Hinostroza) – 26. Seguin (Radulov, Hamhuis), 27. Johns (Elie, Faksa), 40. Pitlick (J. Klingberg), 60. Seguin (Pateryn)

San Jose – Vegas 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Góly: 5. Pavelski (Burns, Meier), 32. Meier (Burns, Tierney), 48. Pavelski (Burns, Couture) – 14. Haula (Perron, C. Miller), 21. W. Karlsson (Marchessault, R. Smith), 50. McNabb (O. Lindberg, Eakin), 56. Neal (Perron, C. Miller), 59. Marchessault (R. Smith, Schmidt)

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Marek Hrivík #Jaroslav Halák