VIDEO: Fleury sa vrátil domov. Takto si v NHL ctia svoje opory

07.02.2018 18:24
Marc-Andre Fleury
Marc-Andre Fleury po návrate do Pittsburghu. Autor: ,

Emotívny návrat do mesta, kde vyhral trikrát Stanley Cup, zažil brankár Vegas Marc-Andre Fleury. Tridsaťtriročný gólman úspešného nováčika NHL sa prvýkrát predstavil na ľade Pittsburghu Penguins, teda tímu, ktorý ho draftoval v roku 2003 z prvého miesta a kde strávil 13 sezón.

Privítanie Fleuryho bolo veľkolepé. V prvej reklamnej prestávke premietli na „kocke“ v PPG Paints Arena spomienkové video, po ktorom nasledoval takmer dvojminútový standing-ovation a skandovanie „Fleury, Fleury…“

Muž, ktorý v NHL vychytal 390 víťazstiev, za maskou len ťažko potláčal slzy dojatia. „Nevedel som, čo mám očakávať. Už na rozcvičke som mal husiu kožu. Na tento večer nikdy nezabudnem, bolo to zvláštne hrať tu ako súper,“ povedal pre nhl.con Fleury, ktorý zaznamenal 33 zásahov, ale musel sa zmieriť s prehrou 4:5.

Golden Knights viedli 2:0, ale obhajca Stanley Cupu piatimi gólmi za sebou otočil skóre a hoci sa v závere ešte strachoval o víťazstvo, napokon zaznamenal piaty úspech z posledných šiestich duelov.

Kapitán „tučniakov“ Sidney Crosby zaznamenal dve asistencie, ale do streleckej listiny sa nezapísal v deviatom vystúpení za sebou a stále tak čaká na 400. zásah v kariére.

#Marc-Andre Fleury #Pittsburgh Penguins #Vegas Golden Knights
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

34,99
Kytica Zimona 21

Kytica Zimona 21

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk